Slovensko sa v celosvetovom filmovom formáte nestratilo, čo nám dokázali viaceré sľubné projekty. Piata loď si odniesla zlatú sošku z Berlinale a mimo iného sme videli aj kvalitné kúsky, ako Čiara či Únos. Čaká nás toho ešte veľa, čo sme si potvrdili v našom článku tu.

 

Do tohto zoznamu sa v posledných dňoch pridala aj zaujímavá snímka s názvom Backstage, ktorá nám rozpovie príbeh nabitý emóciami, rozmanitou hudbou či snahou splniť si svoj životný sen. Film nám priblíži skupinu mladých talentovaných tanečníkov s cieľom dostať sa do televíznej súťaže a prekonať tak samých seba. Nebude to však ani zďaleka také ľahké. Tvrdým testom si prejdú najmä ich kamarátske a ľúbostné vzťahy.

 

Slovenský tanečný film Backstage prinesie dramatický emocionálny príbeh o mladíkoch, ktorí si chcú splniť svoj životný sen

 

V hlavných úlohách tanečnej skupiny West Coast Crew sa predstavia predovšetkým Tony Porucha (Buddy) a Mária Havranová (Mary), pričom im budú sekundovať tanečníci so známeho celku The Pastels. Producentka Silvia Panáková sa vyjadrila, že podtatranské mesto Svit bude ideálnym zázemím pre postavy, ktoré sa budú chcieť z pozície nuly dostať na vrchol. „Svit sme si vybrali aj kvôli Baťovým tehlovým domčekom, ktoré dodávajú mestu špecifickú identitunajmä po výtvarnej stránke. Navyše našu režisérku Andreu Sedláčkovú uchvátila panoráma Vysokých Tatier, ktoré vo filme nemohli chýbať.“

 

Medzi tvorcami sa nachádza aj šikovný choreograf Miňo Kereš. Na svojom konte má už desiatky československých šou (Tvoja tvár znie povedome, Česko-Slovensko má Talent, Let´s dance) či nejeden muzikál, takže o kvalitu choreografií by malo byť hravo postarané. Backstage sa predstavilo svojím prvým teaserom, ktorý nájdete nižšie. Nezabudnite, projekt uvidíme v kinách už 15. marca (březen) 2018 v Slovenskej republike a týždeň na to, konkrétne 22. marca 2018 v Česku.

 

Ohodnoť článok
24
Zdroj: kinema.sk