Správa o reštarte sólovej série Batmana nie je žiadna novinka. Režisér Matt Reeves (War for the Planet of the Apes) chce na plátna priniesť vlastnú víziu o jednom z najznámejších komiksových hrdinov.  V nej by rád predstavil Batmana z inej perspektívy, než na akú sme zvyknutí. Pôjde totiž o "detektívnu verziu" inšpirovanú thrillermi legendárneho Alfreda Hitchcocka. S dostatočným finančným úspechom by sme mohli Temného Rytiera v takomto prevedení vidieť aj vo vlastnej trilógii. Reeves má už príbeh vymyslený, a tak sa projekt aktuálne nachádza v štádiu prípravy scenára. 

 

Matt Reeves má príbeh pre sólovku Batmana už hotový. Pôjde o

 

Pre The Q&A With Jeff Goldsmith sa režisér vyjadril následovne: „Už robím náčrt. Príbeh mám v hlave. Teraz robím náčrt.“ Náčrt alebo návrh je totiž časť výroby filmu pred písaním samotného scenára. Pomocou neho má štúdio predstavu o štruktúre celého filmu. Tak to vyzerá, že ešte nejaký čas potrvá, než sa scenár, kasting a dátumy produkcie dajú poriadne dokopy. Nie je ešte isté, či sa Ben Affleck do svojej úlohy vôbec vráti, ale naša redakcia si už stihla  pripraviť zoznam možných náhradníkov, ktorý si môžete pozrieť tu.

 

Samotný Matt Reeves totiž prednedávnom podpísal novú zmluvu s Netflixom. Uvidíme teda, čo budúcnosť prinesie, keďže má Reevesova produkčná firma 6th & Idaho pre Fox po nedávnom úspechu War of the Planet of the Apes stále pár projektov na pláne. Fanúšikom Batmana nezostáva nič iné, než čakať na ďalšie správy, pretože ani Warner Bros. netuší, kedy by sa sólový príbeh o gothamskom ochrancovi mohol dostať do kín. 

Ohodnoť článok
11
Zdroj: screenrant.com, collider.com