Ako už mnohí seriáloví fanúšikovia spomedzi vás veľmi dobre vedia, štvrtá séria obľúbeného britského seriálu Peaky Blinders sa nedávno dostala do svojho záveru. A že sme si v priebehu šiestich nových epizód mohli opäť raz vychutnať jednu úžasnú televíznu jazdu so všetkým, čo k nej patrí, o tom ste sa mohli presvedčiť napríklad aj v našej nadšenej mini recenzii.

 

Viacerých z vás preto dozaista poteší aj skvelá novinka ohľadom sledovanosti seriálu. V poradí štvrtá séria Peaky Blinders totiž dosiahla krásnu priemernú sledovanosť 3,3 milióna divákov, vďaka čomu sa stal seriál tým najsledovanejším v rámci stanice BBC Two. No a aby toho nebolo málo, tak finálová časť s 3,6 milióna zasa kraľuje na poste najsledovanejšej samostatnej epizódy.

 

Štvrtá séria Peaky Blinders zbúrala hneď niekoľko rekordov a seriál sa tak stal najsledovanejším televíznym projektom stanice BBC Two

 

Pre porovnanie, sledovanosti predchádzajúcich sérií sa v priemere pohybovali na úrovni 2,4 milióna, 2,2 milióna a 2,4 milióna divákov. Rekordmi v súvislosti s diváckym záujmom ale rozhodne nekončíme.

 

Seriál dokonca získal celkom päť nominácií na ceny Írskej filmovej a televíznej akadémie, a to v kategóriách pre najlepšieho herca v hlavnej úlohe (Cillian Murphy), najlepšieho režiséra (David Caffrey), najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe (Charlie Murphy), najlepší strih (Dermot Diskin) či najlepšiu kameru (Cathal Watters).

 

Pokiaľ si teda chcete pozrieť samotný ceremoniál a zistiť, ako budú ceny rozdané, tak vedzte, že celá akcia prebehne 15. februára (února) v Dubline. Piatej série Peaky Blinders sa kvôli vyťaženosti tvorcu a zároveň vynikajúceho scenáristu Stevena Knighta nedočkáme skôr ako na jar 2019.

 

Štvrtá séria Peaky Blinders zbúrala hneď niekoľko rekordov a seriál sa tak stal najsledovanejším televíznym projektom stanice BBC Two

Ako sa páčila štvrtá séria vám?
Bola skvelá, rekordná sledovanosť aj nominácie sú rozhodne zaslúžené.
501 hlasov
Sklamala ma, bezpochyby išlo o jednu z tých slabších.
22 hlasov
Ohodnoť článok
16
Zdroj: edna.cz