Pre fanúšikov knižnej a filmovej ságy Harryho Pottera nebude informácia o Dumbledorovej homosexualite určite žiadnou veľkou novinkou. J. K. Rowling sa už pred dávnou dobou vyjadrila, že bývalý riaditeľ Rokfortu bol v mladosti zamilovaný do temného mága Gellerta Grindelwalda.

 

Bude jeho sexuálna orientácia zobrazená aj v druhej časti Fantastic Beasts? Vzhľadom na účasť Dumbledorea a Grindelwalda v jednej snímke by sa to zdalo pravdepodobné, ale režisér David Yates má na danú tému iný názor. Na otázku, či nám filmári v druhom diele odhalia Dumbledorovu homosexualitu odpovedal nasledovne: „Nie tak celkom. Myslím, že to aj tak všetci fanúšikovia vedia. S Grindelwaldom mali v mladosti veľmi intenzívny vzťah. Zamilovali sa do vzájomných nápadov, ideológie a rovnako aj do seba." 

 

Čaká nás vo Fantastic Beasts 2 zobrazenie Dumbledorovej homosexuality? Tvorcovia majú na danú vec jasný názor

 

Aký máte názor na rozhodnutie tvorcov? Myslíte si, že Dumbledorovu sexuálnu orientáciu by mali aspoň určitým spôsobom naznačiť? Alebo vám ignorovanie jej zobrazenia vôbec neprekáža? Či urobili filmári touto voľbou správny krok, alebo ňou pobúria množstvo divákov, uvidíme až 16. novembra (listopad) 2018

Dumbledorova homosexualita by mala byť v snímke určite aspoň naznačená..
Áno
569 hlasov
Nie
923 hlasov
Ohodnoť článok
41
Zdroj: collider.com
Foto: Warner Bros. Pictures