Reboot Hellboya s pôvodným názvom Hellboy: Rise of the Blood Queen (ten už dnes neplatí) sa nám naposledy pripomenul ešte pri príležitosti zverejnenia dátumu premiéry, čo bolo už pomerne dávno. Bolo teda skutočne iba otázkou času, kedy sa k nám opäť raz dostane zopár noviniek. A jedna taká nedávno naozaj dorazila.

 

Herecký predstaviteľ Hellboya prezradil, že nemáme čakať tradičnú komiksovku. Snímka by sa sa mala niesť v duchu Deadpoola či Logana

 

Postaral sa o ňu herecký predstaviteľ hlavného hrdinu David Harbour, ktorý sa v jednom z rozhovorov rozpovedal ohľadom cieľov tvorčieho tímu a prezradil, že by s Hellboyom neradi spadli medzi ostatné tradične ladené komiksovky, čoraz viac zaplavujúce filmový priemysel:

 

Mám pocit, že sa komiksové adaptácie v súčasnosti uberajú dvoma smermi. Na jednej strane máme akési tuctové popcornovky, no a potom je tu taký druh snímok, ako Logan či Deadpool. A práve druhá menovaná skupina je presne tým žánrovým smerom, ktorý ma priťahuje. Veľmi by som chcel, aby vznikla postava Hellboya, ktorého butete milovať, ale zároveň si ním nebudete úplne istí. Zbožňujem Hellboy komiksy od Mikea Mignolu, takže toto bolo niečo, čoho som sa nemohol len tak zriecť.

 

Herecký predstaviteľ Hellboya prezradil, že nemáme čakať tradičnú komiksovku. Snímka by sa sa mala niesť v duchu Deadpoola či Logana

 

Nuž, Harbour a spol. majú rozhodne odvážne plány. Bude preto veľmi zaujímavé sledovať, ako sa s novou verziou Helloya vlastne popasujú a či dokážu naplniť svoje ciele. Predsa len, filmy od Guillerma del Tora sa ešte aj dnes tešia obrovskej základni fanúšikov, ktorí sa s chystaným rebootom stále nedokážu zmieriť.

 

Hellboy pod režijným dohľadom Neila Marshalla (The Descent, Centurion) sa momentálne stále natáča a do svetových kín dorazí 11. januára (ledna) 2019. Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o postavách či samotnom príbehu, vstúpte do tohto vlákna.

Myslíte si, že sa Hellboy dokáže odlíšiť od väčšiny filmov v komiksovom žánry?
Samozrejme, snímke verím na 100%
33 hlasov
Ťažko povedať, no šanca tu rozhodne je
53 hlasov
Nie, očakávam rýchlo zabudnuteľný reboot
12 hlasov
Ohodnoť článok
3
Zdroj: screenrant.com