Po Leonardovi DiCapriovi sa do nového filmu Quentina Tarantina tlačí ďalšie významné meno. Tom Cruise už totiž vstúpil do aktívnych rokovaní so štúdiom na rolu kaskadéra a najlepšieho priateľa hlavného hrdinu. Rola bola pôvodne spájaná s Bradom Pittom, napokon ju však takmer isto stvárni práve Cruise. Hlavného hrdinu, herca známeho z westernového seriálu, ktorý chce preraziť vo filmovom svete, si strihne spomínaný DiCaprio.

 

Tom Cruise si zahrá vo filme Quentina Tarantina po boku Leonarda DiCapria. Koho v očakávanej režisérovej novinke stvárni?

 

Všetky ďalšie detaily sú držané v tajnosti, takže napríklad stále nemáme k dispozícii názov nového Quentinovho filmu. Príbeh sa však bude odohrávať v roku 1969 v Los Angeles a bude sledovať spomínanú dvojicu, herca a jeho kaskadéra, a ich snahu dobiť Hollywood.

 

 

 

Na pozadí sa však odohrá brutálna vražda tehotnej herečky Sharon Tate, ktorú spáchali členovia kultu Charlesa Mansona. Snímka by mala zo všetkého najviac pripomínať Tarantinov kultový Pulp Fiction. Part herečky Sharon Tate je spájaný s Margot Robbie, a tá sa podľa vlastných slov spoluprácii rozhodne nebráni. Istá herecká rola bola dokonca ponúknutá aj veteránovi Al Pacinovi a Tarantino sa nechal počuť, že zmienenú rolu napísal Pacinovi priamo na telo, dúfajme teda, že sa v snímke napokon objaví.

 

Tom Cruise si zahrá vo filme Quentina Tarantina po boku Leonarda DiCapria. Koho v očakávanej režisérovej novinke stvárni?

 

Aby toho nebolo málo, tak Tarantino obsadí do "kľúčovej úlohy" aj režiséra Romana Polanskeho, manžela Sharon Tate. V osudnú noc, keď bola jeho manželka zavraždená, bol v zahraničí a nakrúcal svoj nový film. Polanski je kontroverznou osobnosťou, keďže bol v minulosti zatknutý za sexuálne zneužitie 13-ročného dievčaťa. Polanski najprv tvrdil, že je nevinný, neskôr ale čiastočne priznal svoju vinu výmenou za miernejší trest.

 

Tom Cruise si zahrá vo filme Quentina Tarantina po boku Leonarda DiCapria. Koho v očakávanej režisérovej novinke stvárni?

 

Následne sa mu ale podarilo utiecť do Francúzska. V roku 2009 bol síce v Curychu opäť zadržaný na základe amerického zatykača z roku 1978, ale Švajčiarsko ho odmietlo vydať do USA. Dá sa očakávať, že jeho obsadenie (aj vzhľadom na citlivosť témy a #MeToo hnutie) bude divákov rozdeľovať. Na druhej strane, bude určite zaujímavé zistiť, akú rolu dal Tarantino tomuto známemu režisérovi a ako jeho postava zapadne do celkového filmu. Tarantino plánuje svoju novú snímku poslať do kín 9. augusta (srpen) 2019.

Ohodnoť článok
5
Zdroj: collider.com