Aký bol Han Solo pred stretnutím s Lukeom a Obi-Wanom? Čím všetkým si musel prejsť, aby sa stal neslávne známym pašerákom? Na tieto a mnohé iné otázky by nám mala dať snímka Solo: A Star Wars Story odpoveď už 24. mája (květen) 2018. Vo filme sa mimo iného pozrieme aj na Hanovo stretnutie s milovaným wookiem Chewbaccom a populárnym podfukárom Landom Calrissianom, ale tým výpočet postáv určite nekončí. 

 

Pokiaľ pre vás dianie okolo nového Star Wars spin-offu nie je španielskou dedinou, iste ste už počuli o Tobiasovi Beckettovi (Woody Harrelson), mentorovi Han Sola, ktorého postava bola napísaná podľa kultového piráta Long John Silvera z románu Treasure Island (1883). A tak ako v románe Treasure Island mal na mladého Jima Hawkinsa vplyv slávny kapitán John Silver, podobne to bude aj so vzťahom Tobiasa Beckettera a Han Sola. 

Podla režiséra Rona Howarda si vďaka Beckettovmu vplyvu a postupnému vývoju Solovho charakteru Han uvedomí, že v chaotických časoch plných bezprávia sa potrebuje riadiť aspoň akýmsi vlastným morálnym kódexom

 

Sólovka s Han Solom predstaví
Ďalším nováčikom na scéne bude Beckettova dlhoročná spolupracovníčka Val (Thandie Newton). Podľa režiséra Rona Howarda Val nezodpovednému Hanovi spočiatku vôbec nedôverovala, no ich vzťah v priebehu času naberal zaujímavých rozmerov. Čo chcel touto vetou Howard povedať ale zatiaľ netušíme.

Poslednou postavou, ku ktorej sa tvorcovia nedávno vyjadrili, je Dryden Vos (Paul Bettany), "krstný otec" celého podsvetia. Jeho postavu si mal miesto Bettanyho pôvodne zahrať Michael K. Williams, ale vzhľadom na vyhodenie Phila Lorda a Chrisa Millera od projektu došlo k veľkým zmenám. Náhradný režisér Ron Howard musel väčšinu snímky pretočiť, no v danom čase už Williams pracoval na inom filme, a tak sa jeho role ujal Paul Bettany.

Podľa všetkého by malo ísť o veľmi dôležitú postavu. Nevieme síce, či sa na scéne bude objavovať tak často ako väčšina hlavných postáv, ale minimálne čo sa vplyvu týka, kráľ podsvetia Dryden Vos bude v spin-offe s Han Solom zastávať kľúčovú pozíciu

Sólovka s Han Solom predstaví
Mimochodom, ak vám meno Dryden Vos pripomenulo Jediho Quinlan Vosa zo seriálu The Clone Wars a mysleli ste si, že by mohlo ísť o príbuzných, musíme vás bohužiaľ sklamať. K tejto téme sa vyjadrilo samotné štúdio Lucasfilm a potvrdilo, že ide o náhodu a medzi postavami neexistuje žiadne rodinné prepojenie. 

Okrem Harrelsona (mentora Han Sola, Tobiasa Becketta), Paula Bettanyho ("bossa" podsvetia) a Thandie Netwon (Val) v Solo: A Star Wars Story uvidíme aj očakávaného nováčika - sympatickú Emiliu Clarke alias záhadnú  Qi'Ru.  Role Han Sola sa ujal Alden Ehrenreich (Hail, Caesar), postavu Chewbaccu si zahral Joonas Suotamo (Star Wars: Force Awakens) a prefíkaného Landa Calrissiana stvárnil Donald Glover.

 

Ohodnoť článok
10
Zdroj: collider.com
Foto: EW.com, Disney