Pod radarom

„Zabijem tvoju rodinu!“ kričal na svojich zamestnancov opätovne obžalovaný producent Harvey Weinstein

Pred jeho správaním nebol nikto v bezpečí. Svoje si však zažili najmä ženy. Vyšetrovací spis prokurátora hovorí sám za seba.

12. február 2018, 15:46
zdroj: commons.wikimedia.org
12. február 2018, 15:46

Generálny prokurátor štátu New York podal žalobu proti spoločnosti The Weinstein Company, Robertovi a Harveymu Weinsteinovi. Ako sa píše v samotnom vyhlásení „Každý Newyorčan má právo na pracovné prostredie bez sexuálneho obťažovania, zastrašovania a obáv“.

 

Práve v tomto bode mala spoločnosť The Weinstein Company zlyhať na celej čiare, kedže svojich zamestnancov nedokázala pred Weinsteinom ochrániť.


Vyšetrovací materiál okrem "sexuálnych obscénností, vulgarizmov a sexuálnych narážok" spomína aj verbálne vyhrážky. Podľa vyšetrovania mali z úst obžalovaného Harveyho Weinsteina vyjsť vety typu „zabijem ťa, zabijem tvoju rodinu“ a „nevieš, čo ja môžem urobiť. Vďaka všetkým nepríjemným obvineniam filmové štúdio od jesene minulého roku pracuje na svojom predaji skupine investorov.

V tomto ohľade však žaloba spomína, že akýkoľvek predaj spoločností musí zabezpečiť aj odškodnenie všetkých obetí. Generálny prokurátor Eric Schneiderman ďalej vo vyhlásení uviedol, že „ani páchatelia, ani tí, čo ich skutky umožnili, nebudú predajom štúdiá nespravodlivo obohatení“. Zdá sa teda, že Weinstein nepríde len o svoje renomé a firmu, ale aj o značné množstvo financií.

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
návrat hore Zdroj: etrend.skFoto: facebook.com