Už v roku 2016 sme vás na Filmkulte informovali, že sa svojho prequelového príbehu dočká aj slávny príbeh Charlie a továreň na čokoládu. Projekt však tentokrát nebude čerpať zo žiadnej predlohy geniálneho Roalda Dahla, ale vyrozpráva úplne nový príbeh.

 

Nový príbeh Charlieho továrne na čokoládu nám predstaví mladého Willyho Wonku. Réžie sa má ujať tvorca Paddingtona

 

Jeho hlavným hrdinom bude excentrický Willy Wonka. V snímke sa zameriame na jeho mladosť a prvé dobrodružstvá, ktoré napokon viedli k otvoreniu najväčšej čokoládovne. Scenár k novému filmu napísal Simon Rich (pomáhal aj pri Inside Out či The Secret Life of Pets) a podľa posledných správ by sa réžie mal chopiť Paul King.

 

Ten sa nedávno predviedol výborne prijatým pokračovaním dobrodružstiev medvedíka Paddingtona. Podľa The Hollywood Reporter je King práve v rokovaní so štúdiom.

 

Nový príbeh Charlieho továrne na čokoládu nám predstaví mladého Willyho Wonku. Réžie sa má ujať tvorca Paddingtona

 

Pôvodný príbeh s názvom Charlie a továreň na čokoládu napísal Roald Dahl v roku 1964, v roku 1972 nasledovalo pokračovanie Charlie a veľký sklený výťah. Obe knihy máme k dispozícii aj v slovenskom preklade.

 

Na motívy prvej knihy vznikli dve celovečerné adaptácie. Prvá v roku 1971, kde si hlavú úlohu zahral Gene Wilder a druhá v roku 2005 s Johnnym Deppom a Timom Burtonom na režisérskej stoličke. Uvidíme, či sa nový príbeh dokáže týmto klasikám vyrovnať.

Ohodnoť článok
3
Zdroj: comingsoon.net