Filmoví tvorcovia sa veľmi radi a často vracajú k dielam slávneho anglického spisovateľa a dramatika Williama Shakespeara, jedného z najvýznamnejších tvorcov divadelných hier, ktorý písal nielen komédie a historické hry, ale najmä tragédie. Medzi najznámejšie filmové spracovania tohto autora patrí napríklad snímka Romea + Juliet (s mladým Leonardom DiCapriom) režiséra Baza Luhrmanna, prípadne Hamlet z roku 1996 od shakespearovského nadšenca Kennetha Branagha.

 

Zmodernizovaná shakespearovská dráma Cymbeline predstavuje prvý trailer

 

Najnovší pokus o úspešné zadaptovanie Shakespearovho diela, tentokrát málo známej romantickej hry Cymbeline, má na svedomí režisér Michael Almereyda. Ten preniesol príbeh lásky, žiarlivosti a zrady medzi dvoma znepriatelenými skupinami do 21. storočia a po zmodernizovanej verzií Hamleta z roku 2000 pokračuje v nastolenom trende.

 

Zmodernizovaná shakespearovská dráma Cymbeline predstavuje prvý trailer

 

Podľa prvého traileru sa môžeme tešiť na drsnú kriminálnu drámu, v ktorej nebude núdza o prestrelky, automobilové naháňačky, či romantické scény. Cymbeline sa navyše môže oprieť o kvalitnú hereckú zostavu s menami ako Ed Harris (The Rock, The Truman Show), Ethan Hawke (Sinister, Training Day), Milla Jovovich (Resident Evil, The Fifth Element), John Leguizamo (Romeo + Juliet, The Lincoln Lawyer), Dakota Johnson (The Social Network, 21 Jump Street) alebo Anton Yelchin (Star Trek, Terminator Salvation).

 

Zmodernizovaná shakespearovská dráma Cymbeline predstavuje prvý trailer

 

Ohodnoť článok
0
Zdroj: comingsoon.net, filmserver.cz