Oscarová Jennifer Lawrence v nedávnom podcaste WTF podcast odhalila, že rozhodne nie je fanúšičkou najnovšieho filmu Paula Thomasa Andersona Phantom Thread. Podľa svojich slov vydržala snímku sledovať len tri minúty a potom ju musela vypnúť.

 

Zaujímavé je, že film, hoci je radikálne odlišný, zdieľa určité paralely s alegorickým hororom mother! od Darrena Aronofskeho, kde si Jennifer Lawrence zahrala hlavnú úlohu. Človek by teda povedal, že herečka ocení príbeh o staršom narcistickom umelcovi, ktorý randí so svojimi mladými múzami a správa sa k nim nie príliš galantne.

 

Jennifer Lawrence nedokázala dopozerať oceňovanú drámu Phantom Thread s Danielom Day-Lewisom. Film vypla po troch minútach

 

„Ospravedlňujem sa každému, kto ten film miluje,“ povedala Jennifer. „Ale nemohla som mu venovať čas. Dala som mu tri minúty a ďalej som nemohla." Ďalej dodala: „To je naozaj len o šatách? Je Lewisova postava ten typ narcistického socopatického umelca, do ktorého sa zamiluje každé dievča a on ich potom trápi?

 

To má byť tá love story? Nevidela som to, takže neviem. Ale zažila som si to, takže viem aké to je, nepotrebujem sa dívať na ten film.

 

Jennifer Lawrence nedokázala dopozerať oceňovanú drámu Phantom Thread s Danielom Day-Lewisom. Film vypla po troch minútach

 

Jennifer síce rýchlo upresnila, že nehovorí o svojom bývalom, Darrenovi Aronofskom (iste, iste), ale na jej vyhláseniach aspoň vidíme, ako veľmi dokážu byť názory subjektívne.

 

Phantom Thread rozhodne nie je pre všetkých, ale milovníci kvalitnej a náročnejšej kinematografie si určite prídu na svoje (ak by vás zaujímala naša recenzia, nájdete ju tu).

Ohodnoť článok
10
Zdroj: screencrush.com