Napriek tomu, že sme už dlhší čas strácali nádej na získanie poznatkov o Snokeovej histórii, sa pre nás nečakane otvorila nová studňa vedomostí - Star Wars: The Last Jedi: Expanded Edition.

 

V pripravovanej knihe nám jej autor Jason Fry bližšie popíše takmer všetko, čo zvedavé srdce fanúšika Hviezdnych vojen túžilo po The Last Jedi preskúmať. Jej publikácia je naplánovaná na 6. marca (březen) 2018 a dočkať by sme sa mali rovných 304 strán.

Ako inak, obsah knihy je zatiaľ prísne tajný, no niekoľkí šťastlivci mali tú možnosť dostať sa k prvým výtlačkom, a tak sa internetom začali šíriť ich novonadobudnuté zistenia. Z nich nás pochopiteľne najviac zaujali informácie o Snokeovej minulosti, ktorá mala byť pôvodne zahalená rúškom tajomstva.

Snokeova minulosť je nečakane odhalená! Kto mal byť jeho pôvodným učňom a kedy sa prvýkrát stretol s Lukeom Skywalkerom?
Čo všetko sa v knihe o jeho vzostupe k moci vlastne dozvieme? Napríklad to, že Snoke bol spočiatku veľmi nepravdepodobným kandidátom na vodcu First Order.

 

Gallus Rax, Rae Sloane, Ormes Apolis a ďalší z vedenia pôvodného Impéria, vrátane Brendola Huxa (jeho postavu väčšina z nás spoznala v Star Wars: The Force Awakens), si neboli dlhodobo vedomí Snokeovej rastúcej moci.

Keď sa však nečakane dostala na povrch, Snoke určitú časť jeho konkurentov vyvraždil, no iných, ako napríklad Huxa, získal do svojich služieb. Napriek tomu ho považuje len za ľahko ovládateľného panáčika na šachovnici.

 

Snokeova minulosť je nečakane odhalená! Kto mal byť jeho pôvodným učňom a kedy sa prvýkrát stretol s Lukeom Skywalkerom?

 

Po smrti Imperátora Palpatina bola spustená operácia s názvom Cinder, v rámci ktorej sa Palpatinovi hlavní dôstojníci mali postarať po jeho smrti o zničenie Impéria a o jeho prestavanie na novšiu a veľkolepejšiu verziu. Snoke si bol toho vedomý a tieto poznatky samozrejme využil vo svoj prospech.

Knižné rozšírenie Epizódy VIII taktiež spomína, že sa Snokeovi podarilo ochrániť First Order pred mnohými nepriateľmi a v takzvaných Neznámych regiónoch (čitateľom bude skôr známe slovné spojenie "Unknown Regions") objavil viaceré tajomstvá Sily.

Obsah knihy ďalej dokonca prezrádza, že Luke Skywalker a Snoke pre seba neboli v novej trilógii žiadnymi cudzincami. Podľa všetkého sa cesty týchto dvoch protikladných postáv v minulosti minimálne jedenkrát stretli. Nie je však jasné, či Luke tušil o Snokeových zlovestných plánoch.

Snokeova minulosť je nečakane odhalená! Kto mal byť jeho pôvodným učňom a kedy sa prvýkrát stretol s Lukeom Skywalkerom?
Potvrdené je ale to, že v daných časoch obaja pátrali po určitej "pravde nachádzajúcej sa v Sile" a nemožno vylúčiť, že Snoke nebol odjakživa zlosynom, akého sme ho už spoznali vo filmoch

 

Informácie z knihy nasvedčujú aj tomu, že Snokeovým pôvodným učňom mala byť Rey a hoci veril v prirodzené schopnosti Kylo Rena, plánoval ho zabiť.

 

Bol si však istý, že pokiaľ by sa Kylo dokázal naplno ponoriť do temnej strany, stal by sa mimoriadne mocným. Práve jeho rozpoltenosť medzi temnotou a svetlom považoval za jeho najväčšiu slabinu.

Považujete nové informácie ohľadom Snokeovej minulosti za obohacujúce?
Určite, veľmi rád/rada by som sa dozvedel/dozvedela aj viac.
554 hlasov
Neboli nutné, jeho minulosť ma nezaujímala.
88 hlasov
Ohodnoť článok
93
Zdroj: movieweb.com, wikia.com, dorksideoftheforce.com
Foto: Walt Disney Studios Motion Pictures