Premiéra zaujímavo vyzerajúcej a očakávanej hororovej komiksovky The New Mutants bola posunutá takmer o celý jeden rok.

 

Pôvodne sme sa snímky mali dočkať 13. apríla (duben) 2018, napokon sa premiéra uskutoční až 22. februára (únor) 2019. Prečo? Podľa posledných správ sa zdá, že za všetko môžu rozsiahle dotáčky, ktoré vraj budú dosť náročné.

 

Mutanti od Foxu idú na plný plyn. Od roku 2019 uvidíme v kine až 3 X-Men filmy ročne

 

Žeby sa producenti snažili hasiť nepodarený film? To zatiaľ netušíme, ale je isté, že v rámci dotáčok tvorcovia do príbehu vložia aj úplne novú postavu. Viete si zrejme predstaviť, že momentálne už prebiehajú horlivé špekulácie o tom, kto by to tak mohol byť.

 

Naisto vieme, že sa v The New Mutants objavia postavy Magik (Anya Taylor-Joy), Cannonballa (Charlie Heaton), Wolfsbane (Maisie Williams), Sunspota (Henry Zaga), Mirage (Blu Hunt) a Dr. Cecilie Reyes (Alice Braga).

 

Marvel má samozrejme na sklade plno potenciálnych postáv, ktoré sme na filmovom plátne ešte nemali možnosť vidieť.

 

Mutanti od Foxu idú na plný plyn. Od roku 2019 uvidíme v kine až 3 X-Men filmy ročne

 

Patrí sem napríklad Cypher, ktorý dokáže rozumieť akémukoľvek jazyku, mimozemšťan Warlock či Boom-Boom, schopný vytvárať energetické bomby.

 

Uvidíme, koho napokon vyberú a či to vôbec filmu nejako pomôže. The New Mutants režíruje Josh Boone (The Fault in Our Stars) a ako sme spomínali, v kinách sa ho dočkáme 22. februára (únor) 2019.

 

 

20th Century Fox by však chcelo dostať do kín aj Gambita. Projekt naposledy opustil režisér Gore Verbinski, ktorý bol už štvrtým režisérom tejto sólovky.

 

Hlavnú rolu by si mal stále strihnúť Channing Tatum a pridala sa k nemu už aj Lizzy Caplan. Premiéra je síce stále stanovená na 7. júna (červen) 2019, ale s ohľadom na fakt, že projekt stále nemá režiséra, ide možno o trochu lichotivý odhad.

 

Mutanti od Foxu idú na plný plyn. Od roku 2019 uvidíme v kine až 3 X-Men filmy ročne

 

V štúdiu však plánujú aj spin-off Fantastic Four. Ten by sa mal zamerať na záporáka Doctora Dooma. Film natočí Noah Hawley, autor výborného seriálového Farga. Nesmieme zabudnúť ani na X-Force.

 

Táto snímka by sa podľa režiséra Drewa Goddarda mohla začať nakrúcať už v októbri (říjen) 2018, ale dátum premiéry je zatiaľ vo hviezdach. 

 

Keď sme už pri Fantastic Four, musíme spomenúť aj chystanú adaptáciu Silver Surfera. Scenár by k nej mal napísať Brian K. Vaughan. A aby toho nebolo málo, svoju snímku by mala dostať aj Kitty Pryde, ktorú v predchádzajúcich X-Men filmoch stvárnila Ellen Page.

 

Nezabúdajte tiež, že tento rok nás čaká aj dvojka Deadpoola, konkrétne 17. mája (květen). Tvorcom však držíme palce, aby svoje projekty doviedli do úspešného konca.

Mutanti od Foxu idú na plný plyn. Od roku 2019 uvidíme v kine až 3 X-Men filmy ročne

Ohodnoť článok
6
Zdroj: screencrush.com, screenrant.com