Komiksy

Svet Marvelu: Kvôli čomu chce Thanos získať všetky Infinity Stones, aká bola jeho minulosť a prečo sa tretina filmu odohráva vo Wakande?

Obrovská komiksová udalosť s názvom Avengers: Infinity War sa už nezadržateľne blíži. Začítajte sa do najnovších informácií od režisérskeho dua, herca Josha Brolina a šéfa Marvel Studios.

10. marec 2018, 16:40
zdroj: Marvel Studios
10. marec 2018, 16:40

Ako už veľmi dobre vieme z ukážok či rôznych reklamných materiálov, istá časť nadchádzajúcej komiksovky Avengers: Infinity War sa bude odohrávať aj na území Wakandy.

 

Koniec koncov, v traileri sme mohli vidieť aj veľkú scénu, kde Cap, Black Panther, Black Widow, Winter Soldier, Hulk a ďalší vyrážajú do boja s armádou za chrbtom.

 

Svet Marvelu: Kvôli čomu chce Thanos získať všetky Infinity Stones, aká bola jeho minulosť a prečo sa tretina filmu odohráva vo Wakande?

 

Niektorí fanúšikovia si mysleli, že prítomnosť hrdinov v technologicky vyspelej krajine naznačuje ochranu doposiaľ neodhaleného Kameňa duše (Soul Stone). Spolurežisér snímky Anthony Russo dal však v nedávnom rozhovore pre magazín Entertainment Weekly jasne najavo, že je tak trochu inak:

 

Vision je predmetom záujmu Thanosa, čo logicky zvyšuje stávky a dostáva ho do nebezpečenstva. A keďže Visionov život je v rozpore so záporákovými cieľmi, je jasné, že k niečomu jednoducho dôjde.

 

Cap teda rozhodne priviesť Visiona do Wakandy a Zem sa tak pokúsi udržať jeho Kameň nekonečna z Thanosovho dosahu. Wakanda je na posledný vzdor to najlepšie miesto.

 

Svet Marvelu: Kvôli čomu chce Thanos získať všetky Infinity Stones, aká bola jeho minulosť a prečo sa tretina filmu odohráva vo Wakande?

 

Čo ale Thanosa motivuje k zisku všetkých Kameňov nekonečna? Na stránkach komiksov bol zamilovaný do Smrti a na dôkaz jeho oddanosti sa rozhodol raz a navždy zničiť Avengers aj ľudstvo. Objavili sa dokonca špekulácie, že postavu jeho lásky predstavuje Cate Blanchett a jej Hela.

 

Ako ale prezradil šéf Marvel Studios Kevin Feige, na striebornom plátne to bude o čosi komplikovanejšie a podľa jeho slov bude Thanosa poháňať mučivá minulosť:

 

Thanos je z planéty s názvom Titan, ktorá už nie je obývaná. A to kvôli tomu, že nemal povolené činy, o ktorých si myslel, že by tomu mohli predísť. Stalo sa to, čoho sa najviac obával a planéta so všetkými jej obyvateľmi v podstate zanikla.

 

Thanos teda prisahal, že sa to už znovu nestane. Myslí si, že vidí život rozširujúci sa smerom von bez akejkoľvek kontroly. To podľa neho prinesie zničenie nielen života, ale aj vesmíru.

 

Svet Marvelu: Kvôli čomu chce Thanos získať všetky Infinity Stones, aká bola jeho minulosť a prečo sa tretina filmu odohráva vo Wakande?

 

Thanos je presvedčený, že ak zabije polovicu života vo vesmíre, obnoví rovnováhu. Aby to ale dosiahol, bude potrebovať všetkých šesť Kameňov nekonečna, ktoré poháňajú jeho rukavicu Infinity Gauntlet. Vďaka nej potom získa schopnosť ohýbať čas, priestor, energiu aj zákony fyziky a reality.

 

Na Feigeho vyjadrenia nadviazal aj Thanosov herecký predstaviteľ Josh Brolin, ktorý prezradil, že postava bola akousi čiernou ovcou rodiny a vo filme sa dozvieme aj čo-to o jej minulosti:

 

Je iný než jeho rodina. Všetci sú to Titáni a vyzerajú podobne, Thanos sa však narodil zdeformovaný. Uvidíte, ako vyrastal a zistíte, že predstavoval Quasimoda svojej doby. Bol anomáliou a šialencom. A práve to determinovalo jeho zdanlivú šialenosť.

 

Svet Marvelu: Kvôli čomu chce Thanos získať všetky Infinity Stones, aká bola jeho minulosť a prečo sa tretina filmu odohráva vo Wakande?

 

Brolin tiež dodal, že Thanos bude najinteligentnejšou postavou na plátne. Ak sa navyše stane aj vlastníkom všetkých Kameňov, bude skutočne nezastaviteľný. No a s hľadaním týchto artefaktov súvisí aj samotný príbeh filmu, ktorý režisér Joe Russo prirovnal k populárnemu žánru heist movie:

 

Je na love. V príbehu využívame aj zopár zložiek zo žánru heist movie z 90. rokov minulého storočia. Thanos bude lúpiť a ostatní sa ho v priebehu celého filmu budú snažiť dostať.

 

Z vyjadrení vyššie môžeme predpokladať, že snímka Avengers: Infinity War bude najmä o Thanosovom zbieraní Kameňov nekonečna a hrdinoch, ktorí sa ho budú pokúšať zastaviť. Zároveň je jasné, že veľmi dôležitú úlohu zohrá aj Vision, vlastník Kameňa mysle (Mind Stone), aj keď podľa ukážok ho čakajú naozaj krušné chvíle.

 

Či sa však Visionovi a všetkým jeho parťákom podarí stretnutie s Thanosom prežiť bez strát na životoch, to aj naďalej ostáva záhadou, ktorú by chcel nejeden fanúšik dozaista vyriešiť už teraz.

 

Svet Marvelu: Kvôli čomu chce Thanos získať všetky Infinity Stones, aká bola jeho minulosť a prečo sa tretina filmu odohráva vo Wakande?

 

Nuž, je takmer isté, že Spider-Man, Doctor Strange, Black Panther a ďalšie postavy, ktoré sa ešte nedočkali kompletnej trilógie, Fázu 3 prežijú. No a potom sú tu ešte páni, ako Iron Man, Thor či Captain America.

 

O ich budúcnosti v MCU síce stále nevieme nič konkrétne, no podľa šéfa Marvel Studios koniec ich príbehov ešte nemusí automaticky znamenať smrť. Niektorí z hrdinov možno skončia šťastne a odídu do superhrdinského dôchodku, iným ale pokojne môže hroziť permanentná smrť.

 

Pravdu pozná v tejto chvíli asi iba Feige, prípadne veľmi malá skupina ľudí. Premiéra tejto očakávanej komiksovky je u nás naplánovaná na 26. apríla (duben) 2018 a pokiaľ sa o nej chcete dozvedieť všetko podstatné, vstúpte už klasicky do tohto vlákna.

Myslíte si, že v Avengers 3 a 4 zomrie niekto z pôvodných hrdinov?
Nie, podľa mňa prežijú všetci
421 hlasov
Samozrejme, takýto veľký konflikt sa bez obetí nezaobíde
3435 hlasov
Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Zobraziť 11 komentárov
Diskusia
Diskusia je len pre prihlásených
11 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
bienko10. marec 2018, 19:43

Teším sa. Verím že to bude epické.

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Marek Dlugoš12. marec 2018, 17:07

Ja len dúfam a verím že Thor nezomrie.. a bude zaujímave potom sledovať konflikt medzi Asgardanmi a vládou, kedže budú chcieť vybudovať Asgard na zemi LUL.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Joujou11. marec 2018, 16:49

mmmm počkať...to chcu robit trilogiu na vsetky ich filmy? fakt si neviem predstavit cim budu zaujimavejsie ako infinity wars, o čom budu ostatne filmy po avengers 4 kde je predpokladany koniec subojov s thanosom, neviem si predstavit ci bude este doctor strange 3 bojovat sam s thanosom v nejakej alternativnej realite alebo captain marvel v 3 casti bude uz len vysávať všetok bordel na zemi ako robotík WALL-E. Ak zase pouziju typicky sucasny sposob kinematografie (najprv pritomnost + buducnost, potom minulost) tak tym podla mna tejto serii velmi uškodia, čo by bolo trochu smutne po dekáde príprav, osobný názor...zdar všetkým

-1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Madar=Šlovák13. marec 2018, 21:21

Kdy a kde?

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Lord Carstein11. marec 2018, 19:31

Ale Thanos nieje najsilnejším záporákom Marvel univerza, po IW4 sa viac zamerajú na vesmírnu časť univerza, podľa slov Feigeho

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Marek Dlugoš12. marec 2018, 17:11

Yup. Po Avengeroch sa to poberie asi smerom Guardians, Strange a multiverse čiže stále sa tam dá vymyslieť kopa nových vecí. Už len Spidey má obrovský potenciál zarobiť dalšie miliardy keby každý druhý rok vydávali jeden film s ním. Mysterio, Scorpion, Goblin done right, Venom & Carnage. A možno Thanos nakoniec nejak "resetne MCU" a fakt sa to poberie úplne všetko inde. Možností je nekonečno.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Joujou12. marec 2018, 22:36

osobne si myslim ze v marvel oblubuju poslednu dobu alternativne reality (viďme X men Days of future past), cize ten Thanosov prekvapivy reset na konci iw4 by ma vobec neprekvapil, cim by zmenil niektore pribehy a sposobil nejake vacsie katastrofy este...zrejme k spojeniu F4 + x men + avengers nedojde, teda dufam ze nie, lebo neviem kto by z nich tromfol Phoenixa :D

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Marek Dlugoš15. marec 2018, 11:17

Tak počkať počkať... je rozdiel Marvel Studios (MCU) a FOXovský Marvel Universe :D :D Disney odkúpil tie práva nazad ale furt to ešte neznamená že sú prepojený s X-menmi. A podla mna k tomu dojde ale dávam tomu ešte takých 5 rokov lebo všetky štúdia čo ja viem už maju naplánovane filmy ako chcú aby pokračovali. Možno tak akurát nejake cameo sem a tam vo filme. Ale pochybujem že nejaky velký event kde sa budú musieť spojiť proti Apocalypsovi (Toho modro fialoveho Power Rangers záporaka čo predviedli nepočítam) abo čo, proti Phoenix. A ako už bolo spomenuté ani Phoenix neni najviac OP entita, aj keď je v top 10.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
p.zelenak9610. marec 2018, 20:55

Ma zaujíma ako bude vedieť Thanos kde sa nachádza Vision

-1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Bajo10. marec 2018, 21:18

Odpoveď nájdeš v nedávnom článku:

"Postava, ktorá vlastní jeden Kameň, môže vycítiť prítomnosť ďalšieho (napríklad, vlastníka Kameňa času bude priťahovať Kameň reality)."

https://filmkult.refresher.sk/10670-Marvel-Comics-odhalilo-tajomstva-Kamenov-nekonecna-Ako-vlastne-funguju-a-co-to-znamena-pre-MCU-a-Thanosovu-silu

5 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Madar=Šlovák13. marec 2018, 21:19

Ten komentář je ubohej jako tvůj život, hlavně že máš Marvel co?

1 Odpovedať · Nahlásiť