Horor A Quiet Place od Johna Krasinskeho nás rozhodne svojimi upútavkami zaujal. Nápad pôsobil originálne a sviežo, navyše sa hlavnej úlohe okrem samotného Krasinskeho objavila aj jeho manželka Emily Blunt.

 

Na druhej strane, Krasinski už má za sebou dva režisérske zárezy a o nejakej extrémnej kvalite u nich hovoriť nemožno. Jeho novinka si však už odbila premiéru v rámci SXSW festivalu a internet zaplavili prvé reakcie kritikov a divákov. Máme sa tešiť na parádnu hororovú žánrovku?

 

Horor Tiché miesto s Emily Blunt a Johnom Krasinskim kritici vychvaľujú do nebies. Dočkáme sa najlepšieho hororu roka už v máji?

 

Meredith Borders napísala: „John Krasinski vytvoril horor, ktorý je úplne originálny, a veľmi, VEĽMI strašidelný. Angie Han súhlasí a dodáva, že po hororovej stránke snímka funguje bezchybne. „Tak intenzívne, že ľudia v kine naozaj kričali,“ dodala.

 

„A Quiet Place je masterclass v napätí,“ napísala Kristy Puchko. „Film je tak napínavý, že sa vám bude po celý čas nekonečne zvierať žalúdok.“

 

Alicia Malone bola tiež nadšená: „Teda, to bola jazda,“ napísala. „Podozrievam Johna Krasinskeho, že je neskutočný kruťas, pretože svoje publikum totálne týral... hoci úžasným, desivým a emocionálnym spôsobom. Počas filmu som ledva dýchala.

 

Horor Tiché miesto s Emily Blunt a Johnom Krasinskim kritici vychvaľujú do nebies. Dočkáme sa najlepšieho hororu roka už v máji?

 

„Napínavé, perfektný sound design a naozaj strašidelné,“ napísal Matt Donato. Erik Davis vyhlásil, že ide o najlepší počin Johna Krasinskeho ako režiséra. „Neskutočne intenzívne a jeden z tých filmov, ktoré vás prinútia sedieť na kraji sedadla po celý čas. Doslova. Ešte stále lapám po dychu,“ doplnil.

 

Jacob Knight pasoval A Quiet Place na jeden z najlepších mainstreamových hororov posledných rokov. Neil Miller okrem iného pochválil aj všetky herecké výkony.

 

Caleb Masters svoje dojmy zhrnul nasledovne. „Iste, niekoľko lacných ľakačiek tu je, ale keď ich dáme bokom, ide o poriadnu adrenalínovú jazdu. Keď sa rozbehli záverečné titulky, bolo cítiť, že diváci sú nadšení“ dodal.

 

Horor Tiché miesto s Emily Blunt a Johnom Krasinskim kritici vychvaľujú do nebies. Dočkáme sa najlepšieho hororu roka už v máji?

 

Na druhej strane, Eric Vespe tiež potvrdil, že vo filme sú ľakačky, zdôraznil však, že nikdy nepôsobia lacno. Dodal, že snímka je inteligentná, napínavá, odlišná a vrelo ju všetkým odporúča.

 

Jason Bailey podotkol, že A Quiet Place je nemilosrdný a brutálne efektívny. „Krasinski vie, ako narábať s kamerou a ako vystavať výbušné napätie. Išiel som na to skeptický, ale dostal som úžasné prekvapenie."

 

Pre úplnosť dodajme, že A Quiet Place má zatiaľ na Metacritic slušných 77% a 100% na Rotten Tomatoes s ratingom 8.9. Zdá sa teda, že nás po dlhšej dobe čaká v kinosálach poriadna hororová hitovka. V slovenských kinách si ju vychutnáme 3. mája (květen) 2018.

 

Ohodnoť článok
12
Zdroj: collider.com