Najnovší film Jamesa Franca  The Disaster Artist – ktorý je celovečerným filmom o jednom z najhorších, no zároveň najkultovejších počinov všetkých čias – The Room – priniesol slávu aj hlavnému protagonistovi, Tommymu Wiseauovi.

 

Tommy Wiseau bol pred 15 rokmi iba poľským imigrantom s obrovskou túžbou natočiť vlastný film, čo sa mu aj podarilo. Tak nejak začína príbeh snímky The Room, diela otrasne nemiestneho a nevkusného, no o to vtipnejšieho.

 

Tommy Wiseau natočil vlastného Jokera! Týmto videom chce zapôsobiť na Warner, aby ho tak obsadili do novej komiksovky

 

Po špekuláciách, že si ústrednú rolu v Scorseseho verzii samostatného filmu o Jokerovi strihne Joaquin Phoenix, prejavil o úlohu Batmanovho antagonistu aj samotný Tommy Wiseau. 

 

Minulý rok sa James Franco (Pineapple Express, The Interview) rozhodol natočiť adaptáciu knihy The Disaster Artist: My Life Inside The Room, the Greatest Bad Movie Ever Made, a teda film o tom, ako vlastne The Room vznikalo. Hlavnú úlohu hereckého nepodarku Tommyho Wiseaua si strihol sám Franco.

 

The Disaster Artist (recenzia tu) sa stretol prevažne s kladnými ohlasmi, a Franco tak všetkým ukázal, že je talentovaným hercom, nie len komikom plným fekálneho  humoru. Vyzerá to tak, že Wiseau sa na úspechu projektu snaží priživiť, a v podstate sa mu to celkom darí. 

 

Tommy Wiseau natočil vlastného Jokera! Týmto videom chce zapôsobiť na Warner, aby ho tak obsadili do novej komiksovky

 

Tommy sa dostal dokonca o kúsok ďalej než Joaquin Phoenix: uverejnil nahrávku s konkurzom, ktorá by mala ľudí z filmových štúdií presvedčiť o tom, že práve autor The Room by mohol byť tým pravým Jokerom. 

 

Wiseau sa pre stvárnenie Jokera snažil nájsť zlatý stred medzi verziami Heatha Ledgera (The Dark Knight) a Jacka Nicholsona (Batman). Badateľný je však Tommyho trademark, a teda... zlý dojem z toho, čo ste práve videli. 

 

 

S najväčšou pravdepodobnosťou ide iba o podarený žart. Na druhej strane, vízia Tommyho Wiseaua ako Jokera nemusí byť práve najhoršia, v prípade, že by sa postava dočkala rebootu komického Batmana z roku 1966.

 

Psychopata s jazvami od ucha k uchu vtedy stvárnil herec Cesar Romero, no na rozdiel od Nolanovej trilógie o Temnom rytierovi, ide skôr o vtipnú a miestami až absurdnú komiksovku. Vedeli by ste si teda Tommyho Wiseaua predstaviť ako Jokera?

Viete si Tommyho Wiseaua predstaviť ako Jokera?
Áno, Wiseau by bol skvelý Joker.
121 hlasov
Ale prosím vás :D
225 hlasov
Ohodnoť článok
5
Zdroj: comicbook.com