Králové videa - nostalgický dokument o ére videokaziet a československom rýchlodabingu vytvorí široký úsmev na tvári milovníkov filmu

Králové videa vyvolávajú spomienky na dobu, keď mnoho z nás začalo sledovať filmy.

13. marec 2018, 16:54
zdroj: Horrorwatch
13. marec 2018, 16:54

Českým dokumentom sa na našej stránke nevenujeme príliš často. Na počin Králové videa však treba upozorniť. Éru videa mnoho z vás nezažilo, takže tento projekt by vám mohol prísť veľmi vhod. Autori v ňom mapujú éru videokaziet, jednohlasného dabingu, distribúciu a množstvo ďalších vecí spojených s týmto fenoménom 80. a 90. rokov. 

 

Tohtoročná premiéra ešte síce nie je presne stanovená, no už teraz prichádza trailer plný nostalgie a krásnych spomienok. Mená Ondřej Neff, František Fuka, prípadne Dana Hábová možno nepoznáte, no ich hlasy sú starším z vás určite povedomé. Práve oni totiž dabovali väčšinu pirátskej produkcie, na ktorej vyrástla jedna celá generácia. 

 

Králové videa - nostalgický dokument o ére videokaziet a československom rýchlodabingu vytvorí široký úsmev na tvári milovníkov filmu

 

Tvorcovia Lukáš Bulava a Petr Svoboda majú evidentne v téme prehľad a vedia na čo sa patrí upozorniť. Exkurzia do tohoto sveta teda bude zaiste mimoriadne zaujímavá, takže nevidíme žiadny dôvod sa ta tento dokument netešiť.

 

Držme tvorcom palce, nech túto neuveriteľne zaujímavú tému spracujú na úrovni. Podľa prvého traileru to vyzerá, že sa im to podarilo. Nostalgia je silná a tu na vás dýcha každým záberom. A my sme vďaka tomu ochotní odpustiť aj výstup Zdeňka Trošku. 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.