Vybrali sme

Netflix vybral 10 najstrašidelnejších a najnechutnejších filmov, ktoré jeho diváci nedokázali dopozerať dokonca

Nachádzajú sa medzi nimi ako kvalitné, tak i menej kvalitné horory, ktoré však oplývajú morbídnymi scénami.

20. marec 2018, 15:47
zdroj: Netflix
20. marec 2018, 15:47

Netflix si nechal spraviť zaujímavý prieskum. Vďaka nemu vieme, aké horory na streamovacej sieti ľudia nie sú schopní dopozerať. 

 

A ako na to prišli? Zozbierali údaje všetkých divákov, ktorí hororové snímky vypli, pričom z nich videli už 70%. Videli tak dve tretiny filmu, pričom sa nepochybne dočkali aj rôznych hrôzostrašných či nechutných scén, no záver už jednoducho nezvládli.

Samozrejme, údaje nie sú presné. Nepochybne sa našlo množstvo divákov nútených Netflix vypnúť, zapnúť šport, pretože prišiel manžel, respektíve odísť sa venovať iným veciam. Niektoré zdroje však hovoria, že sa v úvahy brali len filmy, ktoré si už následne diváci nikdy nezapli, a teda ich nedopozerali. 

Bez poradia tu teda máme 10 hororov na Netflixe a ich schopnosť odpudiť či vystrašiť diváka natoľko, že ich nedokážu dopozerať. Koľko z nich ste videli? Zdajú sa vám až tak veľmi desivé alebo nechutné.

 

1. Smrtonostný výlet (Cabin Fever, 2016)

Klasika Eliho Rotha dostala remake a či sa podaril viac ako pôvodná verzia je na vás. Nová verzia kradne pár známych scén, ale pridáva aj niečo navyše. 

Čo sa deja týka, spoznáme partiu študentov na výlete v opustenej chatke hlboko v lese. Tam budú mať čo dočinenia s mäso požierajúcim vírusom.

 

 

2. V zajatí démonov (The Conjuring, 2013)

Každý hororový fanúšik pozná manželov Warrenovcov a taktiež ich historky, či už tie vymyslené alebo tie založené na skutočných udalostiach. 

Práve The Conjuring, ako aj jeho pokračovanie, stavili na reálne udalosti. Samozrejme, poriadne ich okorenili, no to neznamená, že urobili zle. Oba diely sú skvelé a pokiaľ máte tento žáner radi, jednoznačne si ich pozrite.

 

Diváci ich nedopozerali skôr zo strachu a zdesenia než z hnusných scén. Až také desivé to však rozhodne nie je.

 

 

3. Zubatá vagína (Teeth, 2007)

Nočná mora všetkých mužov a vlastne i žien. Veď ktorá z vás by chcela odháňať chlapov, pričom je ešte len panna? Presne to je príbeh stredoškoláčky, ktorej sa pred znásilnením vyvinula špeciálna obranná schopnosť.

Vo vagíne jej totiž narástli ostré zuby a vy už veľmi dobre viete, čo za scény z toho vyplývajú. A pritom ani nejde o nejaký festival nevkusu a trápnosti. Film je fajn, akurát príšerne nechutný.

 

 

4. Ľudská stonožka 2 (The Human Centipede 2, 2011)

Všetci azda poznáte príbeh o narušenom chirurgovi a jeho sne spojiť všetkých ľudí dohromady. Samozrejme, ústami a análnym otvorom. Ľudská stonožka je trilógia a očividne práve 2. časť je najviac nechutná (alebo len jednotka a trojka nie sú dostupné na Netflixe). 

Vzhľadom na dej snímky celkom chápeme, prečo ju toľko ľudí nedopozeralo. 

 

 

5. Ničota (The Void, 2016)

Hororové béčko s originálnym vizuálom a pútavými trailermi hovorí o nočných návštevníkoch opustenej nemocnice v Kanade. Tam ich postihne smrť, strach a nadprirodzené javy. Nechýbajú monštrá, množstvo krvi a tečúceho hnisu. Ak tieto vec obľubuješ, vieš, čo si máš dnes večer pozrieť.

 

 

6. México Barbaro (2014)

Ide o 8 poviedkových príbehov od 8 režisérov snažiacich sa vniesť do nich niečo zo svojej kultúry. Uvidíte trollov, zombíkov či démonov, no snímka bohvieaké hodnotenia nemá. Divákov teda skôr odradili gore scény. Tých je údajne až príliš veľa a sú prehnane nechutné.

 

 

7. Piraňa (Piranha 3-D, 2010)

Ideálna krvavá zábava pre všetkých. Diváci to skôr mohli vypnúť buď kvôli množstvu krvu, miestami záchodovému humoru či množstvu nahoty. V každom prípade, Piraňa svoje kvality má.

 

 

8. Raw (2016)

Justine pochádza z vegetariánskej rodiny. Na vegetariánsku školu sa teda teší. Avšak, práve tam sa stretáva so surovým mäsom a zisťuje, čo sa v nej nachádza. Nejde o nič pekné, čo si uvedomili ako diváci Netflixu, tak návštevníci festivalov.

Práve odtiaľ chodili správy o enormne nechutnom filme, ktorý mnohí nedopozerali a predčasne odišli zo sál, respektíve ich museli upokojovať záchranári. Nakoniec sa ukázalo, že to boli asi veľké maznavky, pretože v skutočnosti Raw až tak nechutný nebol. 

V každom prípade, ide o kvalitný film. Ak vám teda nevadia odporné scény, dajte mu šancu.

 

 

9. Jeruzalem (2016)

Priznám sa, osobne som ešte o Jeruzaleme nepočul, ale nevyzerá vôbec najhoršie. Recenzie nás od tohto hororu skôr odhovárajú, no vy sami sa musíte rozhodnúť, či stojí za váš čas. Dej hovorí o dvoch mladých dievčinách na dovolenke v Jeruzaleme.

Práve tam sa však prebudí biblická apokalypsa, na uliciach sa objavia zombie, démoni a podobne. 

 

 

10. Carnage Park (2016)

Rotteny hlásia prípad podpriemerného béčka. Zdá sa však, že tvorcovia našli spôsob ako upútať, a to hlavne hnusnými scénami. Dej hovorí o partičke zločincov. 

Im prepad nevyjde podľa predstáv a po úteku skončia v Carnage Parku, kde si ich podáva zmagorený sniper.

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Zobraziť 9 komentárov
Diskusia
Diskusia je len pre prihlásených
9 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Tomáš Juracska20. marec 2018, 17:43

Skôr by som povedal že sú take zle tie filmy že ich nedopozerali a nemali záujem sa k ním vrátiť a nie že by boli take strasidelne

3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Andrew20. marec 2018, 20:03

Povedzme si na rovinu, z tejto 10ky filmov je kvalitovo najlepší a najstrašidelnejší naozaj len Conjuring. Včera som si pozrel napríklad Mexico Barbaro a na rovinu poviem, že väčšiu hlúposť som naozaj ešte nevidel. Poviedka o kovbojoch v strašidelnom dome bola super, príbeh o kanibalovi bol naozaj odporne nechutný no a tá časť, kde nejaký lesný troll uniesol a znásilnil mladú holku priviazanú o strom pričom si jej rukou sám masturboval a neviem čo všetko ... zabite ma, prosím. Tvorca práve tejto poviedky o trollovi musel fičať na kvalitných psychotropných látkach. Reálne ... keď sa pozriem na zvyšok filmov zo zoznamu (Conjuring samozrejme nerátam), tak musím súhlasiť s komentárom od kolegu Tomáša, že ľudia tie filmy jednoducho nedopozerali naozaj určite len preto, lebo boli doslova zlé a nekvalitné.

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Hans Žáček22. marec 2018, 8:54

Řekl bych že to diváci nedokoukali jenom z toho důvodu, že si uvědomili jakou kok*tinu si to vlastně pustili. Jediný horor, který je z tohoto výčtu filmů dobrý a stojí za to ho vidět je Conjuring. A to se nedokoukají většinou jen ženské :D.

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Patrik Baláži25. marec 2018, 20:15

Srbský film nikde... Takéto filmy pozerám s mamou každú nedeľu

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Larry Underwood21. marec 2018, 21:54

Ani jeden z výše uvedených klenotů není ke zkouknutí na Netflixu v ČR. A plácat na ně GB z uloz.to? Asi ne :-)

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Václav Imrich21. marec 2018, 21:34

DĚTSKÁ HRA NEBO ZÁHADA BLAIRE WITCH A JEZERO SMRTI PRO MĚ JSOU TOHLE NEJHORŠÍ HORORY

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Petr B-arte21. marec 2018, 21:07

Bohužel tu není ten NEJ NEJ nejnechutnější...... Film, kvůli kterému chtěj srby v EU jen zvrhlí sedláci z německa... Ti kteři jej dokoukali do konce by měli být na vždy zavření v ústavu pro duševně choré. SRBSKÝ FILM. Znáte ho?!

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Pavel Mocný22. marec 2018, 4:09

Musím se přiznat, že srbský film jsem viděl pouze dvakrát. Salo a 120 dní sodomy jsme však viděl 4x. Nesmíte to brát tak vážně. Je to film, citlivko.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Jaří21. marec 2018, 19:35

Vše přebíjí jakýkoliv díl Babicových dobrot...

-1 Odpovedať · Nahlásiť