Podivuhodná situácia nastala minulý týždeň v meste Birmingham vo Veľkej Británii. Zatiaľ neznámy muž sa snažil dosiahnuť rukou na telefón po tom, ako mu v kine s názvom Vue na konci filmu spadol pod špeciálnu sedačku Gold Class.

 

Pri snahe dostať sa k telefónu si však muž hlavu pod sedadlom zasekol, následkom čoho dostal zástavu srdca.

 

Celá udalosť sa odohrala v rekreačnom komplexe Star City presne 9. marca. Muž bol s vážnymi zraneniami prevezený do nemocnice, kde 16. marca zraneniam podľahol.  

 

 

Úrad pre zdravotnú starostlivosť spolu s kompetentými z kina Vue začali celú vec vyšetrovať. Muž sa pravdepodobne snažil zodvihnúť spadnutý mobil, ale sedadlo pred ním sa spustilo na zem a opierka na nohy mu zakliesnila hlavu.

 

Následne zrejme spanikáril a dostal zástavu srdca, na čo okamžite zareagoval spolusediaci divák a obsluha kina, pričom sa ho pokúšali zo zovretia vyslobodiť.

 

 Takto vyzeralo sedadlo, pod ktorým zostal muž zakliesnenýMuž si v kine zasekol hlavu medzi sedačkami, keď sa skláňal po mobil. Stálo ho to život

 

Mužovi bola poskytnutá aj kardiopulmonálna resuscitácia, teda masáž srdca. Opierka na nohy sa medzitým uvoľnila a muž bol čo najrýchlejšie prevezený do nemocnice Heartlands Hospital, kde presne o týždeň neskôr zomrel. 

 

Šéf Úradu životného prostredia a riaditeľ Úradu ochrany zdravia a zdravotnej starostlivosti mesta Birmingham sa vzhľadom k prebiehajúcemu vyšetrovaniu k celej udalosti zatiaľ nechcú vyjadrovať. 

Ohodnoť článok
13
Zdroj: wikimedia.org, metro.co.uk, pixabay.com, myvue.com, pimediaonline.co.uk