Slávny a úspešný Hirokazu Koreeda, ktorý je vďaka svojej režisérskej tvorbe pravidelne nominovaný na slávnom filmovom festivale v Cannes, prichádza s novou pozoruhodnou drámou. Od režisérovej ďalšej snímky sa už vopred očakáva, že sa podobne ako väčšina jeho projektov (Naša malá sestra, Po búrke a ďalšie) objaví v programe svetoznámeho festivalu v Cannes.

 

Dráma s názvom Shoplifters (Zlodeji) bude skúmať tie najnižšie spoločenské vrstvy. Osamu a jeho syn žijú z malých krádeží a nedalo by sa povedať, že ide práve o výnosné živobytie. Jedného dňa ale táto dvojica na ulici stretne kohosi, koho osud je ešte ťažší ako ten ich – malé opustené dievčatko.

Napriek rodinným ťažkostiam sa Osamu spoločne so ženou rozhodnú o malú sirotu postarať. Žijú síce z minima, no i tak sa ich svet zdá byť plný radosti a harmónie. To sa však po nečakanom incidente odhaľújúcom skryté tajomstvá môže veľmi ľahko zmeniť.

Japonská kinopremiéra je predbežne plánovaná na 8. júna (červen) 2018.


Otec a syn živiaci sa krádežami narazia na opustenú, mrznúcu sirotu, o ktorú sa napriek rodinným ťažkostiam rozhodnú postarať

Ohodnoť článok
3
Zdroj: indiewire.com, thefilmstage.com
Foto: AOI Promotion, Fuji Television Network, GAGA