Gondor za svoju dlhú históriu žiadal susedné kráľovstvo Rohan o pomoc už mnohokrát. Naposledy sme v roku 2003 záverom trilógie Pána prsteňov videli, že národ skvelých bojovníkov na koni Gondoru vyhovel. Bude tomu ale tak aj v tomto prípade? Na danú otázku nám tvorcovia nechcú priamo odpovedať.

Podľa záberov z natáčania sa dá však ľahko odvodiť, že príbeh filmári čerpali z Tolkienovej knihy Nedokončené príbehy (z originálu Unfinished Tales). Čitatelia onoho diela by teda určite vedeli predpovedať, kam sa dej fanúšikovského filmu pravdepodobne uberie.

 

Hlavnou postavou snímky bude Borondir Udalraph, ktorého svojho času považovali za statočného bojovníka a vynikajúceho jazdca. Jeho činy viedli k získaniu severských bojovníkov pre konflikt medzi Gondorom a nepriateľským klanom Balchoth.

Vďaka Tolkienovej tvorbe ďalej vieme, že tri mesiace po takzvanom Battle of the Field of Celebrant získali severania od Gondoru územie, na ktorom vytvorili kráľovstvo známe ako Rohan. Viac sa o fanúšikovskom projekte s názvom Horn of Gondor od našich bratov z Česka dozviete priamo z videa.

Ohodnoť článok
51
Zdroj: kickstarter.com, tolkiengateway.net, tolkiengateway.net
Foto: New Line Cinema