Len nedávno sme vás informovali o tom, že dvojica komiksoviek X-Men: Dark Phoenix a The New Mutants  mení svoj dátum premiéry. To môže, ale aj nemusí znamenať problémy. Podľa nových informácií však oba filmy prechádzajú veľmi výraznými pretáčkami.

 

Maisie Williams The New Mutants síce poprela, že by sa nejako výrazne prekopával celý film, avšak zdroje hovoria, že pretáčky sa týkajú oboch mutantích snímok a najviac práve The New Mutants.

 

Podľa webu ComicBooks sa Foxovia rozhodli posunúť premiéru Dark Phoenix po tom, čo film premietli testovaciemu publiku, avšak ten hlavný dôvod je zrejme trochu prozaickejší.

 

X-Men: Dark Phoenix a The New Mutants čakajú rozsiahle dotáčky. Máme sa obávať o kvalitu?

 

Sophie Turner (predstaviteľka Jean Grey) má totiž momentálne povinnosti ohľadom poslednej série Game of Thrones, nebolo teda možné ju zapojiť do dotáčok, takže štúdio muselo premiéru snímky presunúť. Dotáčky sa majú navyše týkať len posledného aktu, pričom štúdio budú stáť na menej než 10 miliónov dolárov.

 

Čo sa týka The New Mutants, tvorcovia sa v dotáčkach snažia, aby bol film desivejší, rovnako však pridávajú niekoľko nových postáv (hovorí sa konkrétne o dvoch). Zdá sa, že práve The New Mutants sa zmeny dotýkajú najviac: podľa nových správ sa tvorcovia rozhodli prekopať dobrých 50% filmu.

 

X-Men: Dark Phoenix a The New Mutants čakajú rozsiahle dotáčky. Máme sa obávať o kvalitu?

 

Dark Phoenix pod režijným vedením Simona Kinberga teda (zatiaľ) nevyzerá, že by mal byť v zásadných problémoch, premiéra sa skrátka odložila kvôli nedostatku času hercov. Hororový The New Mutants je ale úplne iný prípad.

 

Režisér Josh Boone bol so svojím strihom evidentne spokojný, avšak Foxom sa zdal výsledok málo strašidelný. Nie je tiež tajomstvom, že The New Mutants chcú poňať výrazne odlišne než zvyšok X-Men franchise (podobne ako tomu bolo pri Deadpoolovi či Loganovi).

 

Pevne teda dúfame, že tvorcovia vedia, čo robia a v kine nedostaneme nesúrodý maglajz. Dark Phoenix má po novom premiéru stanovenú na 14. februára (únor) 2019 a The New Mutants sa dočkáme 2. augusta (srpen) 2019.

 

Ohodnoť článok
5
Zdroj: screenrant.com, screenrant.com, screenrant.com