Vybrali sme

Čo všetko zatiaľ vieme o 8. sérii Game of Thrones? Niektoré postavy sa vrátia, no s inými už príliš nerátajte

Aj keď sa HBO snaží skrývať všetky podstatné informácie týkajúce sa jeho klenotu, o seriáli toho už vieme dostatok.

15. apríl 2018, 8:48
zdroj: HBO
15. apríl 2018, 8:48

Množstvo fanúšikov seriálu sa až do premiéry prvej epizódy finálnej série Game of Thrones rozhodlo vyhýbať akýmkoľvek spoilerom.

 

Tie sa na nás vrhajú skutočne zo všetkých strán a len málokto nájde vnútornú silu, vďaka ktorej odolá. Podarí sa aj vám vydržať až do roku 2019? Alebo sa spoločne s nami vrhnete na všetky zatiaľ dostupné informácie?

 

Upozorňujeme, že nasledujúce riadky budú obsahovať obrovské spoilery!

 

Čo všetko zatiaľ vieme o 8. sérii Game of Thrones? Niektoré postavy sa vrátia, no s inými už príliš nerátajte

 

Spomínate si ešte na krásu a majestátnosť sídla Starkovcov z prvej série? Než Winterfell padol pod nadvládu Boltonovcov, išlo o skutočne nádherné sídlo.

 

Po neskorších reparáciách sa hrad dostal ako tak do poriadku a znovu obsadením opevnenia jeho pôvodným rodom sa všetko vrátilo do starých koľají. Zdá sa ale, že nič dobrého nemôže v Game of Thrones trvať večne.

Podľa záberov natočených amatérskou kamerou sa kulisy používané k natáčaniu scén vo Winterfelle nachádzali v plameňoch. A je len málo pravdepodobné, že sa niekomu z miestnych obyvateľov podarilo pri nedbalom zaobchádzaní s ohňom zapáliť celý hrad.

 

Z tejto pohromy pravdepodobne možno viniť iba drakov. Našim odhadom je veľkolepá bitka medzi živými a mŕtvymi, ktorých sa hrdinovia seriálu pokúsili zadržať ešte na severe.

 

Keď sa ale plán A nepodarilo naplniť, nastúpili na scénu zvyšní dvaja miláčikovia Daenerys a urobili s hradom a jeho okolím krátky proces. Alebo že by išlo o nového nemŕtveho bojovníka Viseriona? Ťažko povedať. Je ale možné, že išlo o práve tento spomínaný epický boj.

 

Draci, respektíve teda dračí oheň, budú hrať vo finálnej sérii značnú úlohu. Nielenže jeho deštruktívnou silou padne nespočetné množstvo bojovníkov na oboch stranách barikády a asi zhorí aj rodný dom Starkovcov, ale taktiež padne popolom aj hlavné mesto King's Landing.

 

Väčšina scén z tejto oblasti bola v minulosti nakrúcaná v reálnych mestách, a to najmä v Dubrovníku.

 

Tentokrát sa ale replika King's Landingu musela zhotoviť v Belfastskom Titanic Studios – a to z celkom jasného dôvodu. Mesto muselo zhorieť.

 

V prípade súčasnej bašty Cersei Lannister sa ale okrem spomínaných dračích útokov celkom naskytuje otázka, či za podpálením mesta nestojí samotná kráľovná a jej milovaný "wildfire". Čo tipujete vy?

 

Čo všetko zatiaľ vieme o 8. sérii Game of Thrones? Niektoré postavy sa vrátia, no s inými už príliš nerátajte
Popravde, obidve možnosti sú veľmi pravdepodobné. Dôvod? Internetom kolujú zábery zo spomínaného Titanic Studios, na ktorých môžeme vidieť obrovskú kušu proti drakom.

 

Na ňu si určite dobre spomínate pri boji medzi Lannisterovcami a vojskom Daenerys. Prvýkrát ju v seriáli použil Bronn. Podľa všetkého sa jej využitie zopakuje aj na pôde King's Landing.

Ak teda prijmeme fakt, že replika hlavného mesta v Titac Studios slúži k natočeniu bojových scén a k vypáleniu King's Landing, v spojení s prítomnou kušou na drakov je takmer isté, že na mesto zaútočia draci.

 

Ich oheň teda bezpodmienečne zasiahne veľkú časť mesta. Ale vzhľadom na čoraz vyhrotenejšie konanie Cersei by sme sa ani nečudovali, keby si z nejakého dôvodu (nepriateľské vojsko) vypálila vlastné mesto do tla.

Tretia možnosť je tá, že by sa od zničeného Winterfellu museli Jon a Daenerys nakoniec uchýliť až k hradbám hlavného mesta, kde Cersei nakoniec skutočne presvedčili, aby spoločne s nimi bojovala proti väčšiemu zlu.

 

Tým pádom by ona veľká kuša naplnená šípmi z dračieho skla či valyrijskej ocele, mohla slúžiť na skolenie Viseriona. Ale že by Cersei prišla k rozumu? Nepravdepodobné.

 

Web TVLine prišiel s pozoruhodnou, avšak nie príliš šokujúcou informáciou. Podľa ich tvrdenia by v nemenovanom, mimoriadne populárnom seriáli, ktorý už neraz získal cenu Emmy, a na obrazovky sa nevráti až do roku 2019 (asi je jasné, na čo narážajú), mal nastať zvrat týkajúci sa tehotenstva. No kto by to tak asi len mohol byť?

Pokiaľ si vezmeme do úvahy všetky postavy majúce v poslednej sérii sex (Missandei a Grey Worma zo zoznamu potenciálneho oplodnenia asi určite škrtáme), hlavnými kandidátkami budú zrejme len Cersei a Daenerys. Šanca, že by v sebe mala Sansa Ramsayho dieťa nie je síce nulová, ale pre príbeh príliš nepravdepodobná.

Čo všetko zatiaľ vieme o 8. sérii Game of Thrones? Niektoré postavy sa vrátia, no s inými už príliš nerátajte

 

Koniec 7. série so sebou priniesol pre fanúšikov hláškujúceho a úsmevy rozdávajúceho Tormunda jeden veľký otáznik. Prežil to, alebo nie?

 

Väčšina z nás bola dlhú dobu názoru, že milovníci vraždenia hlavných postáv, akými tvorcovia Game of Thrones vďaka predlohe Georgea R. R. Martina dozaista sú, by nenechali kľúčovú postavu zomrieť len tak "off-screen". Pokiaľ ste zmýšľali doposiaľ podobne aj vy, robili ste pravdepodobne správne.

Stránka Buzzfeed priniesla prostredníctvom webu viacero fotografií z natáčania v Belfaste, na ktorých bolo možné mimo iných známych hereckých tvárí vidieť aj Kristofera Hivjua, predstaviteľa Tormunda.

 

Stále však nemožno na sto percent potvrdiť, že Tormund pri páde The Wall nezomrel a na natáčanie neprišiel natočiť len nejaký ten flashback, ale podľa môjho skromného odhadu je určite nažive.


Za krátky čas svojho aktívneho pôsobenia si Night King dokázal na svoju stranu získať naozaj cenných spojencov. Zatiaľ najlukratívnejším pešiakom na jeho šachovnici je drak Viserion a pokiaľ sa mu nepodarí zabiť a reinkarnovať ešte mohutnejšieho Drogona, pravdepodobne pôjde až do konca seriálu o jeho najväčší tromf.

 

K svojej armáde si ale v 8. sérii pripíše aj šialených bojovníkov na koni – Dothrakov.

 

Ako inak, aj k tejto informácii sme sa dopracovali vďaka nezbedným fanúšikom, ktorí sa dostali dostatočne blízko natáčacích priestorov a získali viacero exkluzívnych záberov.

 

Tieto konkrétne poukazujú na obrovské zelené plátno a pri ňom na koňoch sediacich mužov oblečených v zelených outfitoch a dothrackých potrhaných šatách. Tie tvorcovia využívajú práve k tomu, aby prostredníctvom CGI vytvorili takzvaných "wights" (zombie armádu Night Kinga).

 

Čo všetko zatiaľ vieme o 8. sérii Game of Thrones? Niektoré postavy sa vrátia, no s inými už príliš nerátajte

 

Jon Snow už jedenkrát skúšal nájsť u Cersei pomoc a ako iste viete, hneď po jeho odchode z King's Landing sa mu zákerná samozvaná kráľovná otočila chrbtom. Ich stretnutie zo 7. série ale dozaista nebude posledným. Potvrdzujú to ďalšie fotozábery z natáčania, na ktorých oboch hercov vidno v lokalitách Chorvátského Dubrovníku.

 

Vyššie sme už spomínali, že práve Dubrovník často tvorcovia využívajú k natáčaniu scén z hlavného mesta. Je teda zrejmé, že Jon musel do týchto nevítaných končín znova zavítať. Čo za tým ale stojí?

 

Prišiel snáď Cersei iba slovne vyčítať, že spojeným silám Targaryen-Stark neposlala žiadne vojsko? Tak naivný predsa nie je ani on. Alebo že by áno? Veľmi ľahko by totiž mohol dopadnúť ako jeho otec či ďalší dvaja členovia rodu Stark.

 

Taktiež je tu ale aj malá, vyššie spomínaná možnosť, že Jon a Daenerys sú nútení viesť druhé kolo vyjednávaní práve z toho dôvodu, že ich Night King čoraz viac tlačí na juh. Istú logiku to dáva, no nie?

 

Čo všetko zatiaľ vieme o 8. sérii Game of Thrones? Niektoré postavy sa vrátia, no s inými už príliš nerátajte

 

Finálna séria by nám mala dať odpoveď na veľkú časť našich otázok a taktiež ukončiť dejové linky všetkých, pre príbeh významných postáv. Na niektoré ale tvorcovia zrejme tak trochu zabudli.

 

Pokiaľ patríte medzi fanúšikov Branovej ochrankyne a kamarátky Meery Reed či dediča rodu Tully, Catelynho brata Edmura, pravdepodobne sa príliš nepotešíte.

 

Herci Ellie Kendrick (Meera) aj Tobias Menzies (Edmure) sa aktuálne nachádzajú vo veľmi podobnej situácii. Na natáčaní seriálu sa doposiaľ neobjavili z rovnakého dôvodu – nedostali žiadnu pozvánku.

 

Na margo danej témy sa herecký predstaviteľ Edmura vyjadril nasledovne: „Popravde, vôbec neviem. Edmure je podľa všetkého vo väzení, ale naďalej žije.

 

Čo sa týka prezrádzania informácií, sú veľmi opatrní. Doposiaľ som od nich nič nepočul. Zdá sa mi, že majú množstvo dejových liniek, ktoré musia uzavrieť. Kto vie, či sa budú chcieť vrátiť aj tejto."

Čo všetko zatiaľ vieme o 8. sérii Game of Thrones? Niektoré postavy sa vrátia, no s inými už príliš nerátajte

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Zobraziť 14 komentárov
Diskusia
Diskusia je len pre prihlásených
14 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Václav Kirsch16. apríl 2018, 23:59

Čtěte nebo nečtěte, věřte nebo nevěřte! (Tím myslím pozor, možné spoilery) Podle toho, co jsem zatím z leaků slyšel já, tak ono překvapení týkající se těhotenství, bude trochu více hollywoodštější, než to Cersei. Ovšem i u něj bude platit, že jeho prostřednictvím popřou tvůrci něco, co nám řekli v předchozích sériích, dokonce i v té poslední. Tormund určitě žije a podle mě se s Dondarionem rozdělí, kdy se Tormund pokusí překonat Gendryho rekord v běhu v mraze a sněhu, aby zvěstoval pád The Wall Jonovi na Zimohradě, jen aby, jakmile dorazí na Zimohrad byl vytrollen Branem, který Jonovi a spol mezitím dokonce prozradil, že už padl Last Heart (sídlo rodu Umber) a Karhold (sídlo rodu Karstark). Dondarion se vydá na Castle Black, který ovšem také najde už zničen. Onu scénu s Cersei a Jonem bych si vysvětloval tak, jak to u svatého Jona bohužel prostě je. Zkusí se, pravděpodobně poté, co bude za těžkých ztrát poražen Night King, se Cersei dohodnout, aby se na tu válku vykašlali a oba si nechali, co právě drží. Na to konto skončí ve vězení, s VIP lístkem na vlastní popravu. Proč? Protože Jon. Co moje romantické srdce zatím z leaků, které jsem si stačil přečíst zasáhlo nejvíce, je to, když Tyrion a Sam naleznou v nějaké knize zmínku o člověku, nebo spíše magické síle, jménem Azor Ahai (vážně jsem čekal, že tuhle notu asi zahraje kniha, ale u seriálu, jak se za poslední dvě série změnil, jsem Azora nečekal). A kdo ví, jak se z někoho může stát Azor Ahai a hlavně jak může být stvořen jeho meč Lightbringer, tak se tak trochu začíná bát o jednu celkem zásadní postavu.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Slawomir Kaszuba16. apríl 2018, 22:48

Tormund přežil, bylo to v seriálu jasně vidět a těhotná je Cersei, což také celkem nahlas prohlásila. Alespoň se na ten seriál podívej.

-1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Jakub P.AUTOR ČLÁNKU16. apríl 2018, 23:00

Nikde netvrdím, že Cersei nie je tehotná. Odvolávam sa iba na zdroj, ktorý hovorí o zvrate týkajúci sa tehotenstva. A v tom prípade nemusí ísť len o ňu. Tormund bol pri páde The Wall priamo na jej vrchole. Kde bolo v seriáli podla teba jasne vidieť, že prežil?

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Slawomir Kaszuba17. apríl 2018, 14:39

V té části, kde se kdy utíkal po hřebenu zdi a když se zastavil a ohlédl tak viděl že zbytek zdi padá zatím co on zůstal na stojící části. Stejný argument bych mohl použít i já. V které části bylo naznačeno že celkem důležitá postava zemřela? Kdyby jsi něco o tom seriálu věděl tak by si se zabýval návratem Stannise Baratheona a nerozváděl celkem zbytečné teorie.

-1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Jakub P.AUTOR ČLÁNKU17. apríl 2018, 16:50

Som rád, že si o svojom tvrdení tak presvedčený, napriek tomu, že o jeho živote dodnes polemizuje množstvo fanúšikov a osudom Tormunda si istú dobu nebol istý ani jeho herecký predstaviteľ – tak sa vyjadril aj v interview. Keby to bolo tak jednoznačné ako vravíš, určite by sa okolo jeho prežitia nerobilo žiadne tajnostkárstvo. Ale pokiaľ máš ďalšie overené informácie o Stannisovi a iných postavách, pokojne v nejakom médiu o tom publikuj článok, určite ho uvítajú.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Slawomir Kaszuba18. apríl 2018, 11:10

Nemám zájem psát články, pouze se vyjadřuji k situaci kdy ňouma co tomu rozumí jako koza petrželi cítí touhu psát článek o něčem čemu nerozumí. Stanise jsem uvedl jako zajímavou terorii z těch miliónů které kolují internetem. Celkově se v seriálu neorientuješ a nejspíš sis přečetl nějakou bezvýznamnou diskuzi a vydáváš ji za svoje moudro. Jsi mimo a měl by ses věnovat něčemu jinému.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Jakub P.AUTOR ČLÁNKU18. apríl 2018, 15:06

Hodnotenie článku od čitateľov hovorí o inom. O nekorektnú kritiku bez pádnych argumentov a urážky od anonyma nejavím záujem :-) Nemusíš sa ani snažiť.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Slawomir Kaszuba19. apríl 2018, 10:06

Jsem přihlášen přes facebook se svým jménem a fotografiemi snadno dohledatelný a argumentů a důvodů proč tě považuji za diletanta jsem uvedl několik. Tudíž psát že jsem anonym a nemám pádné argumenty je přímo výstižné. Přímo to demonstruje to o čem tu píšu. Jsi diletant který neví o čem píše. a žvaníš jen z potřeby žvanit.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Jakub P.AUTOR ČLÁNKU19. apríl 2018, 13:47

Ako som už vravel, Tormundovo prežitie je všeobecne spochybňované a to aj samotným hercom. Potenciálny zvrat ohľadom tehotenstva som tiež objasnil. Cersei nemusí byť jediná. Napriek tomu pokračuješ v primitívnom urážaní. Článkom o GoT sa venujem už nejaký čas, keďže som veľký fanúšik knižnej predlohy. Za diletanta sa teda nepovažujem, ale samozrejme nie som ani všeznalý. Veľa čitateľov ich docení, no pokiaľ medzi nich nepatríš, nedá sa nič robiť. Aj keby sa však ohľadom spomínaných vecí mýlim, môžeš sa vyjadrovať slušne a na úrovni, tak ako by si to mal robiť aj na ulici. Týmto príspevkom sa k danej téme vyjadrujem poslednýkrát. Pokiaľ budeš mať niekedy oprávnené výhrady k akémukoľvek článku a podáš ich prirodzene zdvorilou formou, veľmi rád si ich prečítam. Útočné komentáre ti najbližšie rovno zmažem.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Josef Matěj16. apríl 2018, 17:00

Jetě že je to poslední série, blba sněha mám už plný zuby.

-1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Duch15. apríl 2018, 14:52

Toto nikoho nezaujima iba kazite radosť s očakavaní 🤬🖕🏿 a vaše trapne možno je ako tvrdiť že 2+1=4

-5 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Jakub P.AUTOR ČLÁNKU15. apríl 2018, 15:04

Nikomu radosť nekazíme, na začiatku článku je zdôraznené, že text obsahuje spoilery. Kto chce, ten si ho prečíta. A čudoval by si sa, koľkých to zaujíma :)

6 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Duch15. apríl 2018, 21:45

Ty by si sa čudoval kolkatím to pokazí zážitok🙌🏻, očakávanie a prekvapenie pretože ich zbytočne lakate čitať spoilery🙌🏻 Čo je ako tvrdenie že 2+1 je 4 ...

-3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Hahane16. apríl 2018, 21:21

este raz napis, ze 2+1 je 4. :D aj mna to nalakalo, ale je to len moja vlastna blbost. ked niekde nukaju fet zacnes hned fetovat?

3 Odpovedať · Nahlásiť