Dlho pripravovaný a do istej miery "prekliaty" projekt Terryho Gilliama s názvom The Man Who Killed Don Quixote sa konečne predstavuje prvým trailerom. Inšpiráciu si samozrejme tvorcovia vzali z klasického Cervantesovho románu Dômyselný rytier Don Quijote de la Mancha.

 

Hlavným hrdinom bude starý muž (Jonathan Pryce), ktorý je presvedčený, že je románový Don Quijote a jeho sluha Toby (Adam Driver) je Sancho Panza. V príbehu by malo zohrávať svoju rolu aj cestovanie v čase - hlavní hrdinovia sa totiž dostanú aj do 21. storočia.

 

Z ďalších hercov môžeme spomenúť aj Stellana Skarsgårda, Olgu Kurylenko, Joanu Ribeiro, Óscara Jaenada či Rossy de Palma.

 

Snímka si mala pôvodne odbiť celosvetovú premiéru v máji (květen) 2018 na festivale v Cannes, avšak zdá sa, že kvôli konfliktu s producentom Paulom Brancom bude premiéra odložená. Snímku sa snaží Gilliam natočiť už dve dekády a pôvodne si v ňom mali zahrať Johnny Depp a Jean Rochefort.

 

Nakrúcanie však postihovala jedna katastrofa za druhou, takže sme si na Gilliamov príbeh museli počkať až do roku 2018. Snáď sa premiéry dočkáme čo najskôr. Ako na vás pôsobí trailer?

 

Ohodnoť článok
5
Zdroj: imdb.com