V polovici minulého mesiaca sme vás informovali o tom, že náklady na prvé dve série vysoko očakávaného seriálu zo Stredozeme by sa mohli vyšplhať na 500 miliónov dolárov, pričom prvých 250 miliónov už Amazon minulo na odkúpenie práv.

 

The Hollywood Reporter ale prišiel s odhadom, ktorý hovorí o neuveriteľnej jednej miliarde. Vzhľadom na to, že sme doposiaľ nevedeli, koľko sérií plánuje štúdio natočiť, išlo spočiatku naozaj iba o posúdenie od oka.

 

Avšak v súčasnej dobe, kedy máme oficiálne potvrdených 5 sérií, je obdivuhodná 1 miliarda viac než reálna (pri zrátaní platov hercov, štábu, kulís, špeciálnych efektov, reklamy ku každej jednej zo sérií a podobne).

 Príbeh z prostredia Pána Prsteňov bude rožšírený na 5 sérií! Pridá sa k projektu aj Peter Jackson?

 

Otázkou ale zostáva, či tvorcovia medzi daných 5 sérií počítajú už spin-offy (na ktoré majú taktiež práva), alebo zatiaľ hovoria len o jednom z príbehov.

Pridá sa k tomuto veľkolepému projektu aj "otec" filmovej trilógie Pána Prsteňov a Hobita Peter Jackson? Režisérov advokát P. Nelson síce nebol súčasťou rokovania o získaní práv, ale v nedávnej dobe pomohol k prvým rozhovorom medzi Jacksonom a Amazonom.

 

Príbeh z prostredia Pána Prsteňov bude rožšírený na 5 sérií! Pridá sa k projektu aj Peter Jackson?

 

Zdá sa, že konečné rozhodnutie bude stáť najmä na ponuke od Amazonu a Jacksonovej ochote spolupracovať. Boli by ste radi, ak by sa do seriálu zapojil?

Ak by komunikácia medzi štúdiom a Jacksonom dopadla pozitívne, aká by bola vaša reakcia?
Nadšená – Jackson k Stredozemi jednoducho patrí.
908 hlasov
Rozporuplná – s trilógiou Hobita ma príliš nepotešil.
227 hlasov
Nespokojná – určite by som nechcel/nechcela, aby mal pri tvorbe hlavné slovo.
25 hlasov
Ohodnoť článok
56
Zdroj: collider.com, hollywoodreporter.com
Foto: New Line Cinema