Možno ste v posledných týždňoch narazili na rôzne fanúšikovské špekulácie, ktoré tvrdili, že horor Tiché miesto od Johna Krasinskeho by v skutočnosti mohol byť ďalším filmom z Cloverfield univerza.

 

Napokon sa ale ukázalo, že tieto teórie sú nepravdivé, aj keď scenáristi Tichého miesta chvíľu naozaj uvažovali, že by svoj film do spomínaného univerza zaradili.

 

Vďaka inovatívnemu marketingu sa stal prvý Cloverfield z roku 2008 hitom a hoci priamy sequel nenasledoval, dočkali sme sa akéhosi "duchovného sequelu" v podobe 10 Cloverfield Lane. Pôvodne išlo o scenár k thrilleru s názvom The Cellar, tvorcovia ho však trochu upravili, aby lepšie sedel do Cloverfield série.

 

Scenáristi chváleného hororu Tiché miesto uvažovali, že z neho spravia ďalší Cloverfield film. Namiesto toho už plánujú pokračovanie

 

Podobná pesnička sa opakovala aj v prípade sci-fi thrilleru The Cloverfield Paradox. Pôvodne sa snímka volala The God Particle a nebola zamýšľaná ako súčasť univerza, napokon všetko dopadlo inak.

 

Pravdou ostáva, že ak by Tiché miesto naozaj bolo ďalšou Cloverfield snímkou, celkom by to sedelo. Aspoň na prvý pohľad.

 

Opäť tu máme originálny príbeh, jednu obyčajnú rodinu a obludy. Scenáristi Bryan Woods a Scott Beck však prezradili, že uvažovali aj nad tým, že z Tichého miesta urobia ďalšiu skladačku Cloverfieldu.

 

„Tá myšlienka nám určite skrsla v mysliach ako jedna z možností, keď sme snímku predstavovali ľuďom zo štúdia,“ povedal Beck. „Keď sme však konečne doniesli do Paramountu finálny scenár, videli, že ide o úplne odlišný film.

 

Úžasné bolo, že štúdio prijalo tento podivný film s minimom dialógov s otvorenou náručou. Za to sme naozaj vďační. Nepremýšľali, že by ho označili ako ďalší Cloverfield, pretože mal na to, aby obstál sám za seba.

 

Scenáristi chváleného hororu Tiché miesto uvažovali, že z neho spravia ďalší Cloverfield film. Namiesto toho už plánujú pokračovanie

 

Woods dodal, že J. J. Abrams je ich hrdinom a obaja sú veľkými fanúšikmi produkcie jeho spoločnosti Bad Robot, ako aj samotných Cloverfield filmov. „Skrátka sme ale chceli spracovať nové a originálne nápady,“ zdôraznil.

 

Recenzie sú zatiaľ mimoriadne priaznivé (97% na Rotten Tomatoes s ratingom 8.2 a 82% na Metacritic), takže sa zdá, že urobili dobre, keď sa vybrali vlastnou cestou.

 

Keďže všetko nasvedčuje tomu, že Tiché miesto bude úspech nielen kritický, ale aj finančný, padli už aj zmienky o prípadnom pokračovaní. Dočkáme sa ho vôbec? Scenáristi povedali, že to rozhodne nie je vylúčené a že už teraz majú plno nápadov, kam by sa dvojka mohla uberať.

 

„Máme už dokonca napísané nejaké prvé náčrty,“ povedal Beck. „Máme mnoho desivých nápadov, ktoré sa nedostali do finálneho filmu, takže by sme radi videli pokračovanie.“

 

Scenáristi chváleného hororu Tiché miesto uvažovali, že z neho spravia ďalší Cloverfield film. Namiesto toho už plánujú pokračovanie

 

Tiché miesto údajne končí spôsobom, na ktorý sa dá nadviazať viacerými spôsobmi. Autori nadhodili možnosť, že v dvojke by sme mohli sledovať inú skupinu postáv. 

 

„Môžete sa vydať priamočiarou cestou, alebo uhnúť k niečomu úplne neočakávanému,“ ozrejmil Beck. „A druhá možnosť nás láka najviac. Nezmapované územie, tam nájdete najlepšiu inšpiráciu.“

 

Americkú premiéru má už Tiché miesto za sebou, my si žiaľ budeme musieť počkať až do budúceho mesiaca. Do tunajších kín sa chválený horor dostane 3. mája (květen) 2018.

 

Ohodnoť článok
4
Zdroj: movieweb.com