Rozprávka s názvom Když draka bolí hlava vznikne podľa rovnomennej rozprávkovej knihy od režiséra Dušana Rapoša a producenta Petra Šisku. Premiéra k 100. výročiu vzniku Československa je vzhľadom na obsah príbehu viac než vhodná, pretože každá z hláv draka bude rozprávať odlišným jazykom. Jedna slovenským, druhá českým.

Príbeh rozprávky Když draka bolí hlava je aplikovateľný na celý rad svetových lokalít a je veľký predpoklad, že film aj kniha môžu osloviť aj zahraničných producentov,“ prehovoril ambiciózne o projekte producent Petr Šiška.

Hlavných rol princeznej Adelky a princa Janka sa vo filme zhostia mladí herci Zuzana Žákova a Jakub Jablonský. Zo známych osobností sa v rozprávke objaví napríklad aj slovenský herec Miroslav Noga, a to konkrétne v úlohe zlého škriatka Blivajza. Ten musel údajne pred každým jedným natáčaním presedieť v maskérni rovné tri hodiny.

 

Ďalej v snímke uvidíme Jána Koleníka, Kamilu Magálovú, Zuzanu Mauréry či Kateřinu Brožovú. Minulomesačné nakrúcanie v zimnom Štramberku bude pokračovať začiatkom mája (květen) a premiéra je následne stanovená na 24. októbra (říjen) 2018.

Ohodnoť článok
5
Zdroj: hnonline.sk
Foto: Petarda Production