Koncom minulého mesiaca sme vás informovali o pripravovanom projekte českých amatérskych filmárov s názvom Horn of Gondor, ktorý si vzal na mušku svet z milovanej trilógie Pána prsteňov. Ním si našu (a veríme, že aj vašu) pozornosť získal mimo iného aj hlavný hrdina príbehu, skúsený šermiar menom Dalibor „Borek“ Belfín.

Ten sa okrem vyššie spomínaného Horn of Gondor objavil aj v mimoriadne vydarenej krátkometrážnej snímke Demon's Bridge. V nej sa pozrieme do opusteného a temného kraja očami nemenovaného Zaklínača (ale už z náhľadu je jasné, že ide o známeho Geralta z pera poľského spisovateľa Sapkowskeho).

 
Nielen hrdina zo sveta Pána prsteňov, ale aj Geralt alias slávny Zaklínač. Herec českého kraťasu Horn of Gondor bojuje na všetkých frontách

 

Aj keď Zaklínač toho na kameru veru príliš veľa nepovie, za to skutočne zdatne ovláda svoj meč. A to sa mu rozhodne zíde v nadchádzajúcom boji proti menšej armáde nemŕtvych a jednej nebezpečnej čarodejnici.

 

Za Demon's Bridge, alebo teda Diablovým mostom, stojí dvojica Honza Loukota a Pavel Konvalina. V hlavných rolách okrem Belfína uvidíme aj Libora Vrbu či Moniku Němcovú. Skupinu nevraživých zombie stvárnilo zoskupenie profesionálnych šermiarov Merlet. 

Už ste sa s týmto krátkometrážnym filmom v minulosti stretli? Alebo ide pre vás o novinku? A čo na ňu poviete?

Ohodnoť článok
88
Zdroj: facebook.com, csfd.cz, blogr.cz, digladior.cz
Foto: Merlet