Filmy

Markovi Hamillovi už na návrate do Star Wars IX nezáleží. Duchovnej formy Lukea Skywalkera sa tak zrejme nedočkáme

Chceli by ste vidieť Hamilla v poslednej časti novej trilógie, alebo jeho púť Hviezdnymi vojnami považujete za ukončenú?

13. apríl 2018, 8:10
zdroj: Disney
13. apríl 2018, 8:10

Dlhší čas veľké množstvo fanúšikov Star Wars polemizuje nad tým, či v deviatej epizóde uvidíme Lukea v takzvanej Force ghost forme. Nie všetci si ale uvedomujú, že podstatou nie je ani tak to, či majú filmári o Hamillovu postavu záujem, ale či na ďalšiu spoluprácu samotný herec vôbec pristúpi.

 

V novom rozhovore sa opäť prejavila Markova otvorenosť, kedy prehlásil, že už mu na návrate k filmu jednoducho nezáleží. Čo za touto odpoveďou (neoznačíme to ešte za rozhodnutie, lebo u hercov človek nikdy nevie) stojí, to sa však môžeme iba domnievať.

 

S nemalou pravdepodobnosťou ale môže ísť o úmrtie hereckej predstaviteľky princeznej Leiy, s ktorou Hamill skvelo vychádzal.

 

Jej smrť mu vzala vietor z plachiet a elán z duše. Carrie Fisher označil jej blízky priateľ Hamill za nenahraditeľnú. A pokiaľ sa do záveru trilógie nevráti ani Han, ani Leia, ochota majstra Lukea účinkovať sa tým pádom, zdá sa, prepadla až k bodu mrazu.

Markovi Hamillovi už na návrate do Star Wars IX nezáleží. Duchovnej formy Lukea Skywalkera sa tak zrejme nedočkáme
Možno by ale herec situáciu vnímal inak, keby postava Lukea prežila záver ôsmej epizódy The Last Jedi. Posledné informácie zo zákulisia dokonca naznačujú, že pôvodného režiséra ôsmej časti, Colina Trevorrowa, od projektu odpratali práve z dôvodu trvania na Lukeovom prežití.

 

Vedenie ale bolo zjavne názoru, že pri veľkom hrdinovi, akým Luke Skywalker pre fanúšikov prvotnej trilógie dozaista je, by nové postavy, ako Rey, Kylo, Finn či Poe jednoducho zaostávali.

 

Nech je to ale s odchodom Trevorrowa už ako chce, živý Luke v Hviezdnych vojnách nadobro skončil a možnosť jeho ďalšieho pôsobenia vo Force ghost podobe je taktiež viac než otázna.

 

Markovi Hamillovi už na návrate do Star Wars IX nezáleží. Duchovnej formy Lukea Skywalkera sa tak zrejme nedočkáme

 

A ako to vidíte vy? Dali ste už Lukeovi zbohom, alebo by ste ho v Star Wars IX ešte privítali?

Potešili by ste sa účasti Lukea aspoň v podobe Force ghost?
Bol/bola by som rozhodne za, Force ghost Luke by bol príjemnou vsuvkou.
200 hlasov
Už som sa s jeho odchodom zmieril/zmierila, v Epizóde IX by bol podľa môjho názoru nadbytočný.
79 hlasov
Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.