Filmy

Režisér It Follows plánuje návštevníkov festivalu Cannes vydesiť svojím netradičným temným thrillerom s Andrewom Garfieldom

Režisér hororu It Follows tentokrát prejde do vôd tajomného thrilleru.

14. apríl 2018, 9:18
zdroj: A24
14. apríl 2018, 9:18

Májový 71. ročník Medzinárodného filmového festivalu v Cannes prinesie mnohé klenoty súčasnej kinematografie. Medzi ne sa bude môcť bezpochyby radiť aj noir thriller Under the Silver Lake, uchádzajúci sa o sošku Zlatej palmy. Pôjde o prvú šancu režiséra Davida R. Mitchella (úspešný horor It Follows) o získanie tohto významného ocenenia.

Hrdinom príbehu Under the SIlver Lake bude mladý Sam (Andrew Garfield). Po krátkej, no nádhernej noci so sympatickou Sarah (Riley Keough) sa jeho nová známosť jednoducho vyparí. Preto sa púšťa do pátrania, ktoré ho prevedie tými najbizarnejšími situáciami.

Snímku do slovenských a českých kín dodá Film Europe. Spoločnosť prinesie aj drámu Long Day's Journey Into Night od čínskeho režiséra Gana Biho. Film sa zaradil do súťažnej sekcie s názvom Un Certain Regard, ktorej bude predsedať Benicio Del Toro. Predsedníčkou poroty tohtoročného Cannes sa stane herečka Cate Blanchett.

 

Obidva súťažné tituly budete môcť vidieť na 5. ročníku Be2can, ktorý od 26. septembra (září) do 2. októbra (říjen) 2018 prinesie tie najlepšie filmy z významných európskych festivalov.

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
návrat hore Zdroj: Tlačová správa Film Europe Media CompanyFoto: A24