Pod radarom - Zaujímavosti

George R. R. Martin protestoval proti vylúčeniu Lady Stoneheart z Game of Thrones. Táto záhadná postava v knihách ešte zamieša kartami

George R. R. Martin bol zväčša za držanie sa knižnej línie, zatiaľ čo showrunneri seriálu za menšie či väčšie zmeny.

14. apríl 2018, 16:08
zdroj: flickr.com
14. apríl 2018, 16:08

Rozhodnutie vylúčiť tajomnú a krvilačnú Lady Stoneheart zo seriálu Game of Thrones učinili tvorcovia už dávnejšie. Spisovateľ knižnej predlohy George R. R. Martin však zatiaľ ako jediný vidí markantný rozdiel medzi knižným a seriálovým vývojom, ktorý zapríčiňuje aj absencia tejto postavy.

Podľa interview s magazínom TIME bolo vylúčenie Lady Stoneheart významnou zmenou, proti ktorej spisovateľ protestoval. Nasledujúce slová Georgea R. R. Martina budú obsahovať knižné spoilery.

V niektorých bodoch, keď vedieme diskusiu s Davidom a Danom (showrunneri seriálu), vždy som skôr za možnosť držania sa knihy, zatiaľ čo oni preferujú zmeny. Myslím, že jednou z najväčších zmien bol prípad, kedy sa rozhodli neprinavrátiť Catelyn Stark ako Lady Stoneheart.

 

To bol pravdepodobne prvý veľký odklon seriálu od kníh a ako viete, protestoval som proti nemu, no David a Dan urobili rozhodnutie,“ prehlásil k téme spisovateľ.

 

Nedávno v jednom z rozhovorov ďalej potvrdil, že v šiestej knihe pokračuje s písaním jej príbehu. Lady Stoneheart označil za dôležitú postavu hýbajúcu dejom. Jej udržanie v seriáli bolo pre Georgea vysneným želaním.

George R. R. Martin protestoval proti vylúčeniu Lady Stoneheart z Game of Thrones. Táto záhadná postava v knihách ešte zamieša kartami

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.