Oproti aprílu sa síce zmenšil objem blockbusterov a očakávaných filmov, na druhú stranu sa možno dočkáme dvoch naj – najlepšieho hororu a najlepšej komédie. Kandidátmi sú Tiché miesto a Deadpool. Dočkáme sa však aj prvého komiksového animovaného filmu zo Slovenska a množstva ďalšieho. Poďme teda na to.

 

Tiché miesto/A Quiet Place - 3. 5. 

Začnime hneď najočakávanejším hororom roka minimálne u nás v redakcii. John Krasinski natočil so svojou manželkou Emily Blunt neuveriteľne originálny a údajne aj inovatívny horor. Po svete pobehujú príšery, ktoré zabíjajú všetko živé... čo vydá čo i len hláska. Takže stačí byť úplne ticho a prežijete? Znie to náročne a v skutočnosti je to asi aj nepredstaviteľné. 

Kritici aj diváci snímku milujú, a vy sa musíte pripraviť, že väčšina filmu bude prebiehať v absolútnej tichosti. Trailery vyzerajú súper a viac sa už ani tešiť nemôžeme. Bežte do kín, či už máte horory radi alebo nie. 

 


Neznámy vojak - 3. 5. 
Vojnová dráma Neznámy vojak rozpráva o jednotke fínskych vojakov bojujúcich proti agresívnemu stalinskému Sovietskemu zväzu. Ukazuje, ako týchto mužov spojilo priateľstvo, humor a túžba prežiť.

 

Stalin a Hitler si v roku 1939 dohodli rozdelenie vplyvu v susedných krajinách a ihneď začali aj s ich delením. A nikto im v tom ani príliš nebránil. Spoločne obsadili Poľsko, Stalin zabral Lotyšsko a Estónsko. Na rade bolo Fínsko, po ktorom Rusi žiadali vydanie Karélie ležiacej na jej hraniciach blízko Leningradu.

 

V novembri 1939 bez vyhlásenia vojny vtrhla červená armáda do Fínska, ale aj napriek mnohonásobnej prevahe nedokázala fínsku obranu prelomiť

 


Taxi 5 - 10. 5. 

Bez legendárneho dua Daniel – Émillien, no stále s úžasným Taxikárom a vedľajšími postavami z predošlých častí. Nás to už asi bez pôvodných hrdinov veľmi nezaujíma, obzvlášť prihliadnuc ku kvalite posledných dielov, no päťke držíme palce. Snáď nás kvalitatívne prekvapí a bude sa jej dariť. 

Taxi 5 nám rozpovie príbeh policajného dôstojníka, ktorý je pridelený k polícii v Marseille, kde sa musí pokúsiť odhaliť skupinu zlodejov. Nebude pri tom samozrejme chýbať ani legendárny biely taxík, naháňačky, hlášky, humor a efektná akcia. No a taktiež Danielov synovec.

 Psí ostrov/Isle of Dogs - 10. 5. 

Wes Anderson (naposledy Grandhotel Budapešť z roku 2014natočil ďalší kritikmi milovaný film. Isle of Dogs zachytáva príbeh odvrhnutých psíkov, ktorí hľadajú svoju budúcnosť a jeho dej sa odohráva v Japonsku. 

 

V filme sa zoznámime s 12 ročným chlapcom Atarim Kobayashim. Ten prišiel o svojho psíka s menom Spots, keď boli všetky domáce zvieratká vyhostené na ostrov Trash Island. Atari sa teda vydáva na Ostrov odpadkov, kde mu so záchranou jeho štvornohého miláčika pomôžu ostatné psy. 

 


Deadpool 2 - 17. 5. 

Po dvoch rokoch od menšej revolúcie v Hollywoode prichádza na rad aj jej pokračovanie. Tentoraz však čakáme niečo iné.

 

Réžiu prebral akčný režisér David Leitch (natočí aj Rýchlo a zbesilo spin-off s The Rockom a Stathamom) a scenáristi mali oveľa menej času na napísanie vtipov a celkového deja než naposledy. K filmu sa však už pristupuje oveľa inak aj zo strany štúdia, pre ktoré ide o najvýznamnejšiu X-Men značku.

Uvidíme teda nové postavy (sexy Domino či drsný Cable), vrátia sa aj tie obľúbené z jednotky a my dúfame, že sa neskutočne zabavíme. Kino je teda isté.

 


Solo: A Star Wars Story - 24. 5. 

Tak čo, bude to super ako The Force Awakens, prúser ako The Last Jedi alebo bude to prijateľné (ako pre koho, niekomu sa to samozrejme páčilo viac, inému menej) ako Rogue One? My dúfame, že hlavne nebudeme sklamaní. Očakávania vysoké nemáme a naozaj sa bojíme, no tie trailery boli fakt dobré. 

Minimálne sľubovali skvelú atmosféru, nádherné zábery s Falconom a zaujímavé postavy so záporákmi. My veríme! A zároveň prajeme Aldenovi všetko dobré, pretože ak bude ako Han zlý, čaká ho peklo. 

 Parralel - 31. 5. 

Prvý komiksový animovaný slovenský film? Znie to lákavo? Malo by, pretože snímka vôbec nevyzerá zle. Film vznikal v česko-slovenskej spolupráci. Jeho producentom i výkonným producentom je Slovák Patrizio Gente a režisérom Čech Matyas Brych. V prípade Brycha ide o jeho celovečerný režijný debut. 

Pracoval už však na viacerých animovaných filmoch z pozície animátora, ako napríklad na krátkometrážnej snímke Crush či na sci-fi dráme R. Film okrem Brycha spolurežíroval aj Vladimír Kriško, ale za scenárom a animáciou stojí výhradne spomínaný autor. 

 

 
Kým prišla búrka - 31. 5. 

Survival dráma Adrift nám rozpovie skutočný príbeh Tam Oldham (Shailene Woodley) a Richarda Sharpa (Sam Claflin), ktorí sa na lodi vydajú na šíry oceán. Narazia však na hurikán a ocitnú sa stratení tisícky kilometrov od civilizácie. Dokážu prežiť? Ak máte radi podobne ladené drámy, určite budete spokojní.

 

 

To samozrejme nie je všetko. Uvidíme aj dokument Válek či akčný thriller Pomsta s lákavými trailermi. ASFK uvedie drámu Flákači, no a v druhom premietacom týždni si prídu na svoje aj fanúšikovia romantických komédií. Premiéruje totiž Polnočná láska s krásnou Bellou Thorne či Patrickom Schwarzeneggerom (áno, je v rodine Arnieho).

 

Pre tých najmenších tu je rozprávka Ukradnutá princezná, no a Star Warsu bude konkurovať dráma Lekcia a komédia Dámsky klub. Na konci mesiaca bude premiérovať aj tretí diel Belly a Sebastiána, a dobrodružný animák Neuveriteľný príbeh o Obrovskej hruške či komédia Vezmi si ma, kamoš. 

 

 

Navnadiť sa návštevu kina môžete aj naším nabúchaným trailerom jarných/letných kinopremiér

Ohodnoť článok
30
Zdroj: csfd.cz