Malé Fínsko stojace proti totalitnému komunistickému režimu Sovietskeho zväzu. Do tohto vojnového obdobia nás zavedie režisér Aku Louhimies, čerpajúci z knižného bestselleru Väinö Linny, považovaného za časť národného dedičstva. Z daného diela už Fíni v rámci kinematografie žali osoh dvakrát, a to v roku 1955 a 1985.

Detailnejšie sa pozrieme na jednu z fínskych jednotiek, bojujúcich proti komunistickému agresorovi. Tá využije útok nacistov na Sovietsky zväz a podľa hesla kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva, sa pokúsi oslobodiť obsadené pohraničie

 

Winston Churchill ocenil odvahu Fínov vo svojom prejave, kedy povedal: „Osamotené Fínsko ukazuje, čoho sú schopní slobodní muži.“

 

Vojnová snímka Neznámy vojak zarobila za prvý víkend vo Fínsku 3,6 miliónov amerických dolárov, čím sa stala najúspešnejším uvádzajúcim fínsko-jazyčným filmom v celej histórii krajiny.

 

Slovenská i česká premiéra je datovaná k 3. máju (květen) 2018. Vychutnajte si nižšie priloženú napínavú upútavku a dajte nám vedieť, či vás táto fínska vojnová novinka zaujala.

Ohodnoť článok
34
Zdroj: imdb.com, csfd.cz, cinemart.cz
Foto: Beta Cinema