Sci-fi Annihilation od Alexa Garlanda (Ex Machina) máme úspešne za sebou a aj napriek nedôvere štúdia Paramount, ktoré časť práv postúpilo Netflixu, môžeme povedať, že snímka bodovala nielen kriticky, ale aj divácky (hoci v menšej miere).

 

Viacerí kritici sa o Annihilation vyjadrovali ako o budúcej žánrovej klasike a pokiaľ vám ušla naša recenzia, nájdete ju v tomto odkaze. Pokiaľ by sme však mali už teraz vybrať jednu scénu, ktorá sa stala kultovou a zapôsobila snáď na každého diváka, bola by to desivá pasáž so zmutovaným medveďom.

 

Expedícia na čele s Natalie Portman sa prvýkrát s týmto zvieraťom stretla v noci, kde medveď jednu zo žien zabil. Následne sa s medveďom stretli ešte raz, a tentokrát vďaka mutácii oblasti zvanej Shimmer zviera pri reve vydávalo zúfalý posledný krik ním zabitej vedkyne.

 

 

Scéna to bola poriadne znepokojivá a mnohým z nás pri nej prebehol mráz po chrbte. Možno vás prekvapí, že hoci bolo v tejto scéne použitých niekoľko počítačových trikov, základ bol daný predovšetkým na praktické efekty.

 

Tvorcovia sa na Instagrame podelili o fotografie lebky tohto medveďa a už na prvý pohľad môžete vidieť, že nešlo len o obyčajnú medvediu lebku.

 

Tvorcovia hľadali spôsob, ako zvieraťu dodať poriadne desivý zjav a napokon sa im to podarilo tak, že skombinovali ľudskú a zvieraciu lebku. Šéf oddelenia vizuálnych efektov Andrew Whitehurst sa k tomu vyjadril nasledovne:

 

„Vedeli sme, že chceme nastoliť myšlienku, že mutácia spôsobuje chorobu, ale tiež vykonáva výraznú fyzickú premenu a transformáciu, čo platilo pre väčšinu oblúd. Chceli sme zvýrazniť myšlienku, že Sheppardovej (Tuva Novotny) DNA sa nejakým spôsobom preniesla do medveďa.

 

 

Jeho súčasťou však mohli byť aj iní ľudia, s ktorými sa stretol v minulosti. Takže sme sa snažili prísť s vizuálnym spôsobom, ktorý by tento fakt jasne zobrazil.

 

Jeden z našich spolupracovníkov mal v 3D softvéri scan medveďej lebky a scan ľudskej lebky a doslova ich zmiešal dohromady. Pozreli sme sa na výsledok a povedali si: 'Hej, okej, to je desivé. To by mohlo fungovať.'“

 

Výsledok sa podaril na výbornú, viac fotografií nájdete tu. Videli ste už Annihilation? Čo na film hovoríte?

Ohodnoť článok
18
Zdroj: screencrush.com