Disney kupuje 21st Century Fox! Táto obrovská novinka bola koncom minulého roka medzi mnohými nadšencami komiksoviek témou číslo jedna. Vďaka dohode medzi dvoma gigantami scény sa totiž Marvel (patriaci pod Disney) môže okrem doposiaľ videných hrdinov postarať aj o ďalšiu kopu milovaných postáv a dokonca ich umiestniť do jedného filmu.

 

Už Avengers: Infinity War v sebe spojí doposiaľ nevidené, no a čoho sa dočkáme neskôr? Prezradíme vám, že v dohľadnej dobe to určite nebude nič zo série X-Men či Fantastickej štvorky. Rozhodne ale nesmúťte, štúdio má k tomu totiž skutočne opodstatnené argumenty.

Prezident Marvelu Kevin Feige chce ísť na veci postupne a nenarúšať svoje predošlé plány. Oficiálne potvrdil, že najbližších projektov (Avengers IV, Guardians of the Galaxy Vol. 3 a ďalších) sa vyššie menované univerzá jednoznačne nedotknú a s vysokou pravdepodobnosťou ich môžeme očakávať najskôr za niekoľko rokov (najskôr vo Fáze 5).

S X-Men a Fantastickou štvorkou v MCU v najbližších rokoch určite nerátajte. Primárnym cieľom pre Marvel sú ich súčasné projekty
Pochopiteľne, dôvodom, prečo sa štúdio nechce vrhať k novým svetom hlava nehlava, nie je len dodržanie stanovených plánov a sľubov, ale taktiež aj zložitý proces presunu práv. V jednoduchosti a skratke – pokým Marvel nedokončí svoje plánované projekty a nebudú doriešené právne otázky, s X-Men a Fantastickou štvorkou nepočítajte.

Čakať sa nám však určite oplatí. Urýchlenie procesu tvorby by mohlo veci iba skomplikovať a navyše by sa k rozbehnutiu ďalších projektov azda museli pribrať aj (pre Marvel) neoverení filmári.

 

Je dosť možné, že do tak dôležitých svetov dovolia zasiahnuť skôr stáliciam, akými sú napríklad Anthony a Joe Russo (Captain America: Winter Soldier a Civil War, Avengers: Infinity War).

Ocenila by táto talentovaná dvojica bratov prácu na ďalších komiksovkách? Bez akýchkoľvek pochýb. Zatiaľ nie je síce vôbec nič isté (k podpisu zmluvy medzi štúdiom a tvorcami podľa dostupných informácií doposiaľ nedošlo), ale záujem z ich strany máme definitívne potvrdený.

 
S X-Men a Fantastickou štvorkou v MCU v najbližších rokoch určite nerátajte. Primárnym cieľom pre Marvel sú ich súčasné projekty

 

Z ich nedávnych vyjadrení je známe, že natáčanie posledných dvoch častí Captain America označili za úžasnú skúsenosť, ktorú by si veľmi radi s Marvelom zopakovali i do budúcna. A ako milovníci komiksov sa nevedia dočkať, aké veľkolepé veci fúzia Disney a Foxu prinesie.

Kevin Feige nechcel prezradiť, ku ktorým postávam zo série X-Men a Fantastická štvorka inklinuje, čím sa šikovne vyhol odpovedi naznačujúcej potenciálneho hrdinu nových komiksoviek. Milú vetu na záver si predsa len ale neodpustil. Hrdo dodal, že jeho kariéru odštartovali práve postavy zo sveta X-Men.

Je jasné, že nezáleží všetko len od rozhodnutia jednej osoby a pravdepodobne ešte ani sám Feige s istotou nevie, ku ktorému svetu a postavám sa štúdio pripojí, no veríme, že vy v tom už máte jasno. 

V ktorom svete by mal podľa vás Marvel zakotviť najbližšie?
Jednoznačne X-Men, to je moja srdcovka.
103 hlasov
Fantastická štvorka – tej sa zatiaľ nedostali kvalitnej pocty, akú si určite zaslúži.
70 hlasov
Niečo úplne odlišné (napíšem do komentáru).
17 hlasov
Ohodnoť článok
15
Zdroj: screenrant.com, screenrant.com
Foto: screenrant.com, Marvel