Ďalšie filmové spracovanie legendárneho zbojníka, ktoré tentokrát ponesie názov Robin Hood: Origins, sa nám výraznejším spôsobom pripomenulo naposledy ešte začiatkom tohto roka, keď bolo zverejnených niekoľko obrázkov s hlavnými postavami.

 

Odvtedy už ale ubehlo pekných pár mesiacov a my sme sa za celú tú dobu o snímke nedozvedeli nič nové. Teda až do včera. Štúdio Lionsgate nás totiž potešilo dvojicou čerstvých plagátov s Taronom Egertonom a Jamiem Foxxom, na ktoré dnes nadviazalo debutovým trailerom.

 

No a ako sa môžete presvedčiť hneď pod týmto odsekom, v kinách si budeme môcť vychutnať oveľa modernejšie, akčnejšie a sviežejšie podanie príbehu postavy Robina Hooda. Koniec koncov, posúďte sami.

 

 

Podľa slov producenta Basila Iwanyka film zachytáva dobrodružstvo, zábavu aj ducha klasického Robina Hooda. A keďže ide o úvodný príbeh, tak je z Robina mladík, ktorý odchádza do vojny. Myslí si, že to bude úžasná križiacka výprava, no uvedomí si, že všetko je iba obyčajné klamstvo.

 

Robin sa vráti ako psychicky nalomený muž, neschopný zapadnúť do spoločnosti a zároveň si uvedomí nespravodlivosť okolo seba. Iwanyk taktiež prezradil, že príbeh bude ctiť atmosféru pôvodnej legendy, popri tom však pôjde aj o novodobejšie stvárnenie, ktoré bude mať čo povedať mladým ľuďom.

 

Novodobý Robin Hood pripomína Johna Wicka s lukom a šípmi. Zahral si ho Eggsy z Kingsman a v prvom traileri vyzerá úžasne!

 

Za réžiou stojí osvedčený Otto Bathurst (Seriály Black Mirror a Peaky Blinders), o scenár sa postaral Joby Harold (Awake, King Arthur: Legend of the Sword) a okrem vyššie spomínaných hercov sa objaví napríklad aj Ben MendelsohnEve HewsonJamie Dornan, Tim Minchin či Paul Anderson.

 

Americká premiéra snímky je momentálne naplánovaná na 21. novembra (listopad) 2018 a pokiaľ sa o nej chcete dozvedieť viac, vstúpte do tohto vlákna. Čo hovoríte na prvú ukážku? Zaujala vás natoľko, aby ste na film zašli do kina?

 

Zobraziť galériu 2 galeria
Ohodnoť článok
12
Zdroj: comingsoon.net