Filmy

Zúfalý Mads Mikkelsen okúsi v drsnej dráme brutálny boj o prežitie. Matka príroda vie byť mrazivá a nemilosrdná

Festival v Cannes má za sebou poriadne chladnú survival drámu.

12. máj 2018, 12:55
zdroj: Falcon Films
12. máj 2018, 12:55

Režisér Joe Penna je profesionálnym youtuberom a snímka Arctic, ktorá mala nedávno premiéru, sa stala jeho celovečerným debutom. Na obrovské šťastie Pennu sa mu do svojho prvého seriózne projektu podarilo obsadiť mimoriadne talentovaného dánskeho herca Madsa Mikkelsena (Rogue One, Hon, seriál Hannibal).

 

V nej Mikkelsena čaká skutočne nezávideniahodná situácia. Ako osamelý pustovník sa snaží zo dňa na deň prežívať v prostredí nehostinného Islandu. Jeho život neohrozuje len okolité prostredie, ale aj obrovský ľadový medveď. Vďaka dobre premysleným každodenným rituálom sa mu však doposiaľ darilo prežiť bez väčšej ujmy.

Zúfalý Mads Mikkelsen okúsi v drsnej dráme brutálny boj o prežitie. Matka príroda vie byť mrazivá a nemilosrdná

 

Komplikácie ale nastanú vo chvíli, keď sa počas nepríjemnej búrky o jeho záchranu pokúsi pristávajúci vrtuľník. Miesto odvozu do bezpečia jeden člen posádky umiera a preživšia žena zostáva na Islande uväznená (Maria Thelma Smáradóttir) spolu s Mikkelsenom.

 

Najbližšia premiéra je zatiaľ plánovaná vo Francúzsku na 5. decembra (prosinec) 2018. Známy portál Collider debutovú drámu režiséra Pennu hodnoti vcelku pozitívne.

 

Z filmu najviac vyzdvihuje oduševnený výkon kreatívneho Mikkelsena, ktorý podľa nich drží kvalitu Arctic na skutočne slušnej úrovni. Nič žánrovo prevratného sa však vraj nekoná.

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
návrat hore Zdroj: collider.comFoto: Falcon Films