Willow z roku 1988 je medzi fantasy fanúšikmi kultovým dielom. Režíroval ho Ron Howard (Solo: A Star Wars Story) a produkčne sa na ňom podieľal aj George Lucas. No a teraz, 30 rokov po premiére, sa Ron Howard rozhovoril o možnosti potenciálneho sequelu.

 

Jedným dychom dodal, že nechce prezrádzať zbytočne veľa, ale o Willow 2 sa vraj pomerne živo diskutuje. Ak by však naozaj došlo k natáčaniu, nepôjde podľa Howarda o priamy sequel, ale skôr spin-off, kde by sme sledovali už dospelú Eloru Danan.

 

Kultové fantasy Willow od Rona Howarda a Georgea Lucasa sa možno dočká pokračovania

 

Režisér navyše prezradil, že Willow mu slúžil ako inšpirácia aj pri chystanej sólovke Han Sola. Podľa neho možno nájsť medzi filmami paralely, hoci sa každý odohráva v inom svete.

 

Konkrétne spomenul humor v akčných scénach, rovnako aj fakt, že Solo: A Star Wars Story obsahuje postavu podobnú šermiarovi Madmartiganovi, ktorú stvárnil Val Kilmer.

 

Willow rozpráva príbeh novonarodeného dievčatka Elory Danan, ktoré podľa proroctva ukončí vládu diabolskej čarodejnice Bavmordy (Jean Marsh).

 

Dieťa sa podarí zachrániť pred jej hnevom a ujme sa ho trpasličí muž Willow (Warwick Davis) a spolu so šermiarom Madmartiganom podnikne strastiplnú cestu, aby odniesol dieťa ľuďom, a tak naplnil proroctvo. Okrem Davisa a Kilmera si v snímke zahrali Joanne Whalley či Pat Roach.

 

Kultové fantasy Willow od Rona Howarda a Georgea Lucasa sa možno dočká pokračovania

Ohodnoť článok
2
Zdroj: screenrant.com