Ronovi Stallworthovi, afroamerickému policajnému dôstojníkovi, sa v roku 1978 naozaj podarilo infiltrovať obávaný Ku-Klux-Klan.

 

Prostredníctvom telefónu predstieral svoju identitu rasisticky zmýšľajúceho fanatika a miesto seba na osobné stretnutie poslal svojho belošského kolegu. Tomu sa postupom času podarilo stať dokonca hlavou miestnej skupiny KKK.

Snímka BlacKkKlansman je síce komédiou, no na tlačovej konferencii pred premiérou v Cannes bol jej režisér Spike Lee poriadne vytočený. Za svoj slovník, v ktorom sa neustále opakovalo slovíčko "motherfu*er", sa ospravedlňoval, ale pri súčasnej situácii vo svete nedokáže svoje emócie vraj miestami ovládať.

Černoch hlavou Ku-Klux-Klanu? V šialenej komédii podľa skutočného príbehu spoznáme policajta, ktorý infiltroval rasistov cez telefón

 

USA označil za štát postavený na genocíde jeho pôvodných obyvateľov a následnom otroctve a prezidentovi Donaldovi Trumpovi ani nevedel prísť na meno. Napriek jeho osobnému postoju k rasovej kontroverzii je však zdá sa režisérova novinka poriadne odviazanou komédiou, ktorá má od serióznosti naozaj ďaleko.

Film režíroval spomínaný Spike Lee a vo filme si hlavné duo belošského a černošského policajta zahrajú Adam Driver (Star Wars: The Last Jedi a The Force Awakens) a John David Washington (Ballers). Film premiéroval 14. mája (květen) 2018 na festivale v Cannes.

Ohodnoť článok
12
Zdroj: comingsoon.net, sme.sk
Foto: Focus Features