• 18+
CITLIVÝ OBSAH
  • Článok môže obsahovať:
  • produkty a služby určené pre osoby staršie ako 18 rokov
  • sex, nahotu a iný nsfw obsah
  • násilie, krv alebo obsah nevhodný pre citlivé povahy
MÁM NAD 18 A CHCEM ZOBRAZIŤ OBSAH SPÄŤ NA HLAVNÚ STRÁNKU

Od režiséra drsného thilleru Zvrátený (z originálu Irréversible), známeho napríklad svojou kontroverznou scénou znásilnenia talianskej herečky Monici Bellucci (Matrix, Umučenie Krista), nemožno čakať nič viac a nič menej než extrémny filmový zážitok.

Autorova tvorba, význačná rýchlym striedaním záberov a dlhými statickými zábermi (ako aj spomínaná scéna znásilnenia z Irréversible), sa nebude zdá sa odlišovať ani v prípade jeho novinky Climax. Tento podivný mix žánrov sa zameria na partiu ľudí, užívajúcich si svoje voľné chvíle v uzamknutej starej budove uprostred lesa.

Počas vrcholnej noci trojdňovej extázy sa odovzdajú tancu a alkoholickému opojeniu. Niekto z prítomných sa však rozhodne všetky nápoje v miestnosti obohatiť dávkou LSD. A výsledok? Upútavka vám určite odpovie lepšie než akýkoľvek detailný písomný opis.

O réžiu dramatického hororového muzikálu Climax sa postaral Gaspar Noé (Love, Zvrátený).

 

V hlavnej role sa v snímke objaví sympatická francúzka Sofia Boutella, ktorú môžete poznať zo známych filmov, ako Atomic Blonde, Múmia či Kingsman: Tajná služba. Mimo nej počítame s hercami, ako  Romain Guillermic, Souheila Yacoub či Claude Gajan Maude.

Svetovú premiéru si snímka odbila 13. mája (květen) 2018 na slávnom festivale v Cannes.

 

Ohodnoť článok
5
Zdroj: consequenceofsound.net
Foto: A24 a Wild Bunch