Marvelovka Black Panther, ktorá po premiére lámala samé rekordy je špecifická v mnoho ohľadoch. Svojím príbehom zápasí s rasizmom, tým že to je historicky prvý film s čiernym superhrdinom z produkcie filmových štúdii Marvel. No taktiež v originálnom marketingu, ktorý ešte viac zvyšoval očakávania príbehu Wakandského bojovníka.

 

Ako v každom dobrom filme o superhrdinovi bolo potrebné vytvoriť a pridať do filmu čo najlepšie vizuálne a zvukové efekty. Tie zastrešoval vedúci vizuálnych efektov a animácií Daryl Sawchuk, ktorý mal so svojím tímom taktiež na svedomí kostýmové spracovanie a ich digitalizáciu. Pre magazín Wired odhalil unikátny pohľad do zákulisia filmovej postprodukcie trháku Black Panther.

 

Pred a po pridaní CGI v Black Pantherovi. Natáčanie komiksovky by si v porovnaní s výsledným filmom pravdepodobne nespoznal

 

Ako vo videu Sawchuk spomenul, pôvodne mali obleky podliehať praktickým efektom. Čo znamená, že sme sa prvotne mali dočkať upravených kostýmov, bez počítačovo vytvorených snímok alebo iných postprodukčných techník. Postupom času si však uvedomili, že film bude lepšie pôsobiť, keď celé telo nahradia digitálne štvorčeky integrované do živých scén. „Pomáhajú hercom dosahovať výkony, ktoré sú nad rámec ľudských schopností,“ povedal Sawchuk.

 

 

Ohodnoť článok
19