Osobnosti

8 žien obvinilo 80-ročného Morgana Freemana zo sexuálneho obťažovania a nevhodného správania

Herca čakajú ťažké časy.

25. máj 2018, 1:40
zdroj: Warner Bros.
25. máj 2018, 1:40

Tak sa zdalo, že najväčšie ryby kampane #MeToo sa už pochytali, ale opak je pravdou. Prostredníctvom CNN obvinilo 8 žien Morgana Freemana zo sexuálneho obťažovania a nevhodného správania. Ďalších 8 figurovalo v rolách svedkov. Oficiálne svoje obvinenie predniesla len Chloe Melas, spoluautorka článku na CNN. 

Tej (v pokročilom štádiu tehotenstva) povedal, že vyzerá zrelo a taktiež: „Dočerta, kiež by som tam bol ja“, čo bolo zachytené aj na kameru. 

 

Freeman obťažoval mnohé kolegyne, ako napríklad asistentku produkčnej na pľaci komédie Going in Styles, kde sa jej okrem iného snažil nadvihnúť sukňu so slovami, či nosí spodné prádlo. Slovne ho zastavil až herecký kolega Alan Arkin. 

Nekrotil sa ani počas natáčania Now You See Me 2. Ženy pri ňom nemohli nosiť vyzývavé oblečenie bez toho, aby nekomentoval ich vzhľad a postavu. Morgan sa mal neslušne vyjadrovať aj na adresy ďalších kolegýň. Pristihnutý bol aj pri tom, ako jednu z nich masíruje, pričom sa to danej "obeti" rozhodne nepáčilo.

 

Ďalšia z obetí popisuje Morgana ako "úchylného strýka", ktorý vás detailne pozoruje. Starší kolegovia sa na jeho pohľadoch zabávali so slovami: „Neboj, to je proste Morgan.“

 

Cudzie mu nebolo ani zastavenie sa pri stole jednej z asistentiek, pričom bez slova na niekoľko sekúnd zameral svoj pohľad na jej prsia. 

 

8 žien obvinilo 80-ročného Morgana Freemana zo sexuálneho obťažovania a nevhodného správania
Freeman toho má na rováši oveľa viac. Ďalšie príklady jeho údajného správania nájdete tu. Niekoľko podobných "výstrelkov" sa údajne udialo práve počas minuloročných nepokojov v Hollywoode a okolo štartu MeToo kampane. Ťažko povedať, prečo sa nebál, že niekto poukáže aj na neho. A ako sa k tomu vyjadril samotný oscarový herec? 

„Každý kto ma pozná alebo so mnou pracoval vie, že nie som niekto, kto by niekoho zámerne urazil alebo vedome staval do nepríjemnej situácie. Ospravedlňujem sa každému, kto sa pri mne cítil nekomfortne alebo nerešpektovane - nikdy to nebolo mojím cieľom“. 

 

Nezdá sa, že by Freeman skúšal sexuálne obťažovať svoje kolegyne. Skôr sa naozaj správal ako starý zvrhlík s nepríjemným zmyslom pre humor. Niektoré činy sa mu však asi neodpustia, ak ich veľmi rýchlo nezačne vysvetľovať. Jeho kolegovia o tom zrejme vedeli, ale ako to už býva, zrejme sa rozhodli, že je to akceptovateľné.

 

V každom prípade, podobné správanie je neprípustné a my dúfame, že viacero žien sa voči tomuto postaví. Akurát nás mrzí, že to častokrát končí aj ukončením kariéry. Snáď sa teda aj táto udalosť vyrieši k spokojnosti všetkých strán. 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Zobraziť 30 komentárov
Diskusia
Diskusia je len pre prihlásených
30 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Matod25. máj 2018, 10:05

ach boze to su sliepky .... myslim si ze srandicky na pracovysku su bezna zalezitost ...akurat tymto kravam ide o pozornost a preto si na to spomenuli lebo trz je to v mode

9 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
HOvniak25. máj 2018, 11:07

tu ide len o peniaze retardi :D

4 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Axus Kaktus25. máj 2018, 10:32

Každá druha žena je veľmi namyslená, hanblivá a precitlivelá a takým ženám by som nedoprial žiadny vzťah s mužmi rovnako ako tomuto amaté**** by som nedoprial ani cent za takéto články... Je vidieť že sa má ešte čo učiť rovnako ako tie namyslené sliepky

2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Jozef Kovac25. máj 2018, 11:00

Feministky vydrbane

8 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
VedToSomJa25. máj 2018, 12:03

Ked sa žena prechádza po placi s výstrihom či vyzývavým oblečením, tak nech sa nečuduje že sa na ňu chlap pozerá, sama si za to može. Stačí sa oblécť ako slušná žena a ne jak vypočítavá slep1ca ktorej ide o pozornosť, aj ked podvedome. Toto sú presne té prípady kedy žena ide po ulici v minisukni až jej trčí riť, velkým výstrihom a po chvílke ju v tmavej uličke znásilní nadržanec ktorý sa neovládol a potom chuderka s plačom do kamery hovorí ,,nerozumiem tomu, ako sa to mohlo stať."

6 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
TvojaBabka25. máj 2018, 16:11

Čo je to za kravinu? Sexuálne obťažovanie je neospravedlniteľné, je to jej vec ako sa oblieka. Nikomu to nedáva právo niekoho znásilniť. Teba keby nejaký teplý 2 metrový chlap znásilnil alebo obťažoval, ako by si sa cítil? A potom by ti povedal, že nemáš nosiť kraťasy, rozopnutú košeľu, vyhrnuté rukávy, rifle kde je ti vidieť zadok... že tak ti vlastne treba a je to tvoja chyba. Osobne mi príde trápne, že práve teraz si všetky tie ženy spomenuli, že ich niekto obťažoval a hlavne také, ktoré si na tom postavili celú kariéru, ale ospravedlňovať sexuálne obťažovanie je fakt úbohé, s takými postojmi choďte niekam do afganistanu.

4 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
VedToSomJa25. máj 2018, 18:00

Morgan Freeman (osoba o ktorej sa píše v tomto článku ke kterému sa vyjadrujem) nikoho neznásilnil, len mal reči a nadvihoval ženským sukne na place, to je celé. Cítiš potrebu vyjadriť sa siláckymi rečami ako správny internetový hrdina a ukázať sa ako ,,ten čo vie čo je správne" a nevyjadruješ sa k veci ale píšeš veci o ktoré v článku nejde... v pohode, doprajem ti to :-)
Za to, že tu nebékam spolu s ostatnými aktívnymi ovečkami a mám iný názor, som najhorší človek na svete...nádhera.
Ja som sa k článku vyjadril jasne a nemám potrebu sa tu dalej vadiť cez písmenká s deťmi, mám doležitejšé veci veci na práci v živote než je toto.
Ale aspoň sa tu majú detičky a internetový hrdinovia k čomu vyjadrovať a neťukajú len tak znudene do mobilu :-)

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
TvojaBabka25. máj 2018, 19:45

Ty si písal o znásilňovaní a ja som reagoval na tvoj komentár. Ja myslím, že viem čo je v tomto správne, sám som zažil sexuálne obťažovanie, poznám kopec žien ktoré sa stretli s rôznou formou sexuálnych útokov. A ako som napísal - sexuálne útoky nie sú v poriadku. Ani nadvihovanie sukní a sprosté reči nie sú v poriadku. Tie ženy robia svoju prácu a určite sa nechcú cítiť len ako nejaké objekty.

Áno určite máš veľmi dôležité veci na práci (ako všetci slováci, stále sa niekam ponáhľajú, všetci sú najdôležitejší na planéte), určite vedieš chemickú fabriku a pri tom si dnes ešte predal dva ostrovy ty veľký dospelý chlapisko.

-1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
prof kohout25. máj 2018, 12:59

presne, femistky a redakcia reshiteru ta uminusuje k smrti

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
VedToSomJa25. máj 2018, 13:08

Jo, už sa to začalo, kludne nech si omínuskujú, ak im iba to chýba k radosti v živote :-)
Svoj názor nezmením, vím o čom píšem a stojím si za tým.

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
mahauve25. máj 2018, 11:52

Otazka pre tych, co tu nadavate. Predstavte si, ze mate priatelku a jej sef jej chce zdvihnut suknu, ci nosi spodne pradlo, alebo ju zacne masirovat, komentovat jej vyzor... aj vtedy poviete svojej priatelke, ze je vydrbana feministka, krava, sliepka...?

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Matod25. máj 2018, 13:01

no vies ale ak mas normalnu frajerku tak bud to dotycnemu povie hned ze si to nezela aby mal blbe narazky alebo to povie tebe ako frajerovy tiez hned a nie o par rokov :D :D

11 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
mahauve25. máj 2018, 13:06

Ok, to beriem, treba to riesit hned. Ako vies, ze to vtedy nepovedala?

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Matod29. máj 2018, 14:16

neviem to .... len mi to tak vychadza ...asi by ten herec mal problemy hned a nebol by obsadzovany do filmov ...preto si myslim ze to riesi len teraz

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
VedToSomJa25. máj 2018, 12:08

Ak má chlap takú ženu, tak by malo byť jeho povinnosťou dbať na to, aby sa oblíkala ako slušná žena ktorá je hodná jeho lásky a nerobila ze seba tovar ktorý sa predvádza všade kde ide. Keby sa hentaké oblečú slušne, tak majú menej takýchto nepríjemných zážitkov. Ja ho chápem, je to chlap, je to prirodzené...ja by som sa zachoval rovnako, keby som starý dedo a okolo mňa sa premáva 18ka v minisukni...mňam! ;-)

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
TvojaBabka25. máj 2018, 16:12

Ty dilino, lebo slušne oblečené ženy sa ešte nikdy nestali obeťou sexuálnych útokov, nie? A ty by si sa zachoval rovnako, lebo ti semeno tlačí na mozog a ženy vídaš len na obrazovke

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
prof kohout25. máj 2018, 18:34

ty si ten clanok necital, ze buzna

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
VedToSomJa25. máj 2018, 18:30

O tých slušne oblečených ženách nepíšem, píšem o tých o ktorých sa píše v TOMTO článku, napr. ,,Ženy pri ňom nemohli nosiť vyzývavé oblečenie bez toho, aby nekomentoval ich vzhľad a postavu." Iba sa potrebuješ vyjadriť, ale neuvažuješ o tom, čo píšeš, to je celé. Lutujem ťa, lebo očividne nemáš nič lepšé na robote v živote, iba sa s ludmi vadiť cez písmenká a vyjadrovať sa mimo. Snad si čoskoro v živote nájdeš nečo zmysluplné, prajem ti to.

2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
TvojaBabka25. máj 2018, 19:51

Akože to je podľa teba v poriadku niekomu nadvihovať sukňu, lebo sa oblieka "vyzývavo"? Keby tvoj starý slizký šéf ti sťahoval nohavice, lebo máš rozopnutú košeľu na dva gombíky, tak by to bolo v poriadku, alebo keby mal sexuálne narážky na tvoju osobu? Očividne si nič také nezažil, tak si ako tie rapavé ženy čo závidia tým pekným. Ja som chlap a zažil som sexuálne obťažovanie aj od mužov aj od žien, asi preto že nevyzerám ako sud piva na morskom dne, a nie je to vôbec v poriadku, a ja som si prešiel len desatinou ak nie stotinou toho čo si musí zažívať dobre vyzerajúca žena.

"Lutujem ťa, lebo očividne nemáš nič lepšé na robote v živote, iba sa s ludmi vadiť cez písmenká a vyjadrovať sa mimo." A ty čo tu robíš dilino? To isté. Ľutuj v prvom rade seba, že musíš snívať o tom ako nejaká žena okolo teba prejde v minisukni

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
VedToSomJa26. máj 2018, 10:54

Chlapče (či čo si zač), nečítal si vobec článek, iba si sa sem došol hádať a na to ja nemám čas ani chuť.
Maj sa krásne :-*

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
mahauve25. máj 2018, 12:13

Ako vies, ako boli oblecene? Aka dlha/kratka bola ta sukna, ktoru jej chcel zdvihnut? Resp. aka dlha/kratka sukna ma byt, aby ju muz "mal pravo" obtazovat, alebo znasilnit?

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
prof kohout25. máj 2018, 12:59

buzna

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
mahauve25. máj 2018, 13:07

Si zakomplexovany chlapec, ktory si posiluje ego vo virtualnom svete.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
VedToSomJa25. máj 2018, 12:59

Keby sú slušne oblečené, tá prevdepodobnosť by bola menšá + kvoli takým vecám sa netreba trápiť. V živote človeka sú aj doležitejšé veci, než kto kde komu zdvihol sukňu. Ked ti to tak velmi vadí, tak sa zavri nekde do kaviarni v BA a napíš o tom blog za ktoré ťa feministiky budú uznávať a bude ti lahší na srdéčku :-)

-2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
mahauve25. máj 2018, 13:11

Stale si mi neodpovedal na otazky. Bola by sranda, keby tvoja dcera stretavala chlapov s tvojimi nazormi. Skoda, ze neuvidim, ci sa budes smiat aj potom :))

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
VedToSomJa25. máj 2018, 13:23

Odpovedal som ti a že to nepovažuješ za vhodnú odpoved, je tvoja záležitosť, ne moja :-)

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
mahauve25. máj 2018, 13:35

Sorry, najprv som nepochopil tvoju odpoved. Takze podla teba sa im to stalo, lebo neboli slusne oblecene. Neslusne oblecene zeny mozno obtazovat. To by si robil aj ty na jeho mieste, ako pises. Mierku (ne)slusnosti oblecenia a tomu zodpovedajucej moznosti obtazovania az znasilnenia nemas presne urcenu a nechavas ju na uvazeni chlapa. Uz tomu rozumiem. Tvojej dcere fakt doprajem stretavat chlapov s tvojim myslenim :))

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Matod29. máj 2018, 14:20

preboha urcite to neurobil ako nejaky uchylak ...ale len zo zartu ... zdvihol jej suknu ..v skole sme to babam robili bezne a smiali sa na tom aj oni ...idete sa s toho posrat

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
VedToSomJa25. máj 2018, 14:48

Mať dcéru, tak dbám na to aby ze seba nerobila tovar, výstavný kus akeby ju nekto obťažuje, tak to réšim hned a ne po rokoch a ak to réšili aj vtedy, tak načo to teraz znova vyťahujú?
Takéto zvesti majú za účel zničiť kariéru danému hercovi.
V USA sa za ,,sexuálne obťažovanie" bere aj ked sa ženy na ulici opýtaš kolko je hodín a už máš na druhý deň na krku obvinení že si chuderku ,,sexuálne obťažoval".
Potom o tom na nete napíše nejaká feministka dojímavý článoček ktorý vykreslí chlapov ako nadržané prasce a chuderky ženy ako ich večné obete ktoré za nikdy za nič nemožu...ako tradične :-)
Nerozumieš ničomu, ale kludne si to mysli ked ti to hladká ego, doprajem ti to.

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Jozef Kovac25. máj 2018, 14:16

A ty si co maňana nejaky feministický aktivista?

2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
  25. máj 2018, 14:51

Komentár bol odstránený pre jeho nevhodný obsah.