Pod radarom

Svet padá do chaosu a jedna žena sa snaží zúčtovať s minulosťou. Apokalyptický príbeh od slovenských tvorcov sa vám dostane pod kožu

Nádejný krátky film Prví z nich nakrútil Matúš Tajcnár. Ako sa vám páčil?

27. máj 2018, 18:41
zdroj: TVOJSTORY
27. máj 2018, 18:41

Slovenský film v posledných rokoch naberá na sile a do kín sa dostávajú stále kvalitnejšie domáce snímky. Námatkovo môžeme spomenúť napríklad diela, ako Čiara, Piata loď alebo Špina.

 

Nezaháľajú však ani amatérski filmári. Režisér a scenárista Matúš Tajcnár nám predstavuje pozoruhodný minimalistický (post)apokalyptický film Prví z nich. Svet zachvátila neznáma nákaza a vzniká chaos. 

 

Ten eskaluje práve vtedy, keď je hlavná hrdinka Gabriel na ceste z práce. Pod tlakom okolností sa v nej prebúdza temné tajomstvo, ktoré musí vyjsť von. Aké ale budú následky?

 

 

Hoci snímka môže na prvý pohľad pôsobiť až príliš staticky, rozhodne dokáže chytiť a vzbudiť zvedavosť. Na tom má podiel aj presvedčivý výkon Vandy Turekovej v hlavnej úlohe.

 

Okrem nej sa na filme herecky podieľali aj Nikola Kaňuková a Tereza Bajtošová. Samotný Tajcnár sa nepostaral len o réžiu a scenár, ale zabezpečil aj kameru a post-produkciu. 

 

Tento film by nemal byť len jednorázovou záležitosťou. Cez platformu TVOJSTORY chcú tvorcovia produkovať ďalšie krátke filmy, resp. dať šancu a priestor začínajúcim filmárom, v ktorom by svoju tvorbu mohli odprezentovať.

 

V zahraničí existuje viacero podobných projektov, ktoré s úspechom fungujú. TVOJSTORY tak bude prvou a zatiaľ jedinou podobnou platformou na Slovensku. Fandíme!

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.