Známy seriál Roseanne sa v marci vrátil na televízne obrazovky vo svojej 10. sérii a opäť sa stal hitom. Svoju rolu iste zohral aj faktor nostalgie, ale aj nepochybná kvalita nových epizód.

 

Televízia ABC plánovala aj 11. sériu, ale teraz došlo k prekvapivému kroku. Seriál sa totiž zrušil. Dôvodom sú rasistické a konšpiračné tweety hlavnej hviezdy Roseanne Barr.

29. mája Barr na sociálnu sieť Twitter napísala: „Moslimské bratstvo a Planéta opíc mali dieťa=VJ.“ Iniciály VJ narážali na Valerie Jarrett, poradkyňu bývalého prezidenta USA Baracka Obamu.

 

Úspešne obnovený seriál Roseanne sa ruší po prvej sérii. Dôvodom sú rasistické tweety hlavnej predstaviteľky

 

Tweet sa okamžite dostal pod paľbu kritiky, ale samotná Barr odpovedala, že išlo len o vtip a dodala: „Islam nie je rasa, milí ľavičiari. Islam zahŕňa všetkých ľudí.“ Napriek tomu zmazala slovíčku "opica" vo svojom tweete a neskôr  sa ospravedlnila, priznala, že vtip bol nevydarený a jej je ľúto, že ho zverejnila.

 

Tento tweet však nebol jediný, ale patril k sérii podobných príspevkov, v ktorých Barr útočila napríklad aj na Chelsea Clinton, dcéru Billa Clintona a Hillary Clinton.

 

Tú nazvala "Chelsea Soros Clinton" a dodala: „Mimochodom, George Soros je nacista, ktorý posielal svojich židovských spoluobčanov na smrť v nemeckých koncentračných táboroch a potom ukradol ich peniaze. Toho si si vedomá?“

Táto konšpiračná teória o Sorosovi pritom bola už mnohokrát vyvrátená, naposledy už v roku 2016.

 

Úspešne obnovený seriál Roseanne sa ruší po prvej sérii. Dôvodom sú rasistické tweety hlavnej predstaviteľky

 

Jedna z producentiek Wanda Sykes vzápätí oznámila, že s Roseanne končí a televízia ABC oznámila, že seriál sa ruší. „Roseannine tweety sú ohavné, odporné a nezlúčiteľné s našimi hodnotami, takže sme sa rozhodli tento projekt zrušiť,“ oznámila šéfka ABC Channing Dungey.

 

Showrunner Bruce Helford na margo tohto rozhodnutia vyhlásil: „Za všetkých scenáristov a producentov poviem, že sme mimoriadne tvrdo pracovali, aby sme vytvorili výborný seriál.

 

Osobne som bol znechutený a smutný z vyhlásení Roseanne Barr, ktoré v žiadnom prípade nereflektujú hodnoty ľudí, ktorí ťažko pracovali, aby vytvorili z tohto kultového seriálu to, čím je.

 

Herečka Sara Gilbert tiež tvrdo odmietla správanie svojej kolegyne a priateľky. Gilbert pôsobila aj ako producentka a pravdepodobne sa najviac zaslúžila o to, že sa seriál vôbec obnovil.

 

Tweety Roseanne Barr označila za odporné. „Som z jej správania veľmi sklamaná, a to je ešte mierne vyjadrenie,“ napísala na Twitter. Zdá sa teda, že seriál je už teraz nadobro pochovaný.

Ohodnoť článok
10
Zdroj: hollywoodreporter.com