Keď sme sa vám naposledy ohlásili s očakávanou treťou časťou animáku How to Train Your Dragon (Ako si vycvičiť draka), bol zverejnený oficiálny názov snímky, dátum premiéry a aj nejaké tie informácie o samotnom príbehu.

 

Odvtedy ubehli necelé dva mesiace, na internete sa objavilo niekoľko lákavých debutových obrázkov a my sme už pomaličky začali očakávať aj nejaké tie zábery. A tie dnes na našu obrovskú radosť konečne dorazili.

 

Spoločnosti Universal Pictures a DreamWorks Animation sa totiž vytasili s úžasnou prvou ukážkou, ktorá sľubuje ďalšie krásne a nezabudnuteľné dobrodružstvo, pričom snímke definitívne upevňuje pozíciu jedného z najočakávanejších titulov budúceho roku.

 

Štikút objavuje ukrytý svet drakov a Bezzubý si našiel frajerku. Animák Ako si vycvičiť draka 3 vyráža dych úžasným prvým trailerom

 

Na scéne sa po prvýkrát ukáže ďalší Nočný bes, a to tentokrát samička, do ktorej sa Bezzubý okamžite zamiluje. Ich život ale začne ohrozovať nový záporák, lovec práve tohto druhu drakov. Nižšie priložený trailer sa však okrem akcie sústredí aj na humor a rozosmeje hneď niekoľkými vtipnými scénami.

 

Navyše, nezameniteľné čaro tomu celému dodáva nádherná hudba od skladateľa Johna Powella, ktorá nás sprevádza už od prvého dielu. Trojka vyzerá jednoducho nádherne a my sa už rozhodne nevieme dočkať premiéry.

 

 

V centre snímky How to Train Your Dragon: The Hidden World sa opäť raz ocitne Hiccup/Štikút (Jay Baruchel) spoločne so svojím drakom menom Toothless/Bezzubý/Bezzubka.

 

No a zatiaľ čo prvý menovaný pokračuje v naplnení svojho sna o mierumilovnej dračej utópii, jeho Nočnému besovi sa podarí objaviť ďalšieho člena svojho druhu. Samička je však divoká, nepolapiteľná a Toothless kvôli nej opustí vikinský domov.

 

Keď sa ale začne blížiť nebezpečenstvo a Hiccupova vláda bude podrobená skúške, drak aj jeho jazdec musia učiniť nemožné rozhodnutia, aby zachránili svoj druh.

 

Štikút objavuje ukrytý svet drakov a Bezzubý si našiel frajerku. Animák Ako si vycvičiť draka 3 vyráža dych úžasným prvým trailerom

 

Scenár aj réžiu dostal na starosť Dean DeBlois (Lilo & Stitch, prvé dve časti How to Train Your Dragon) a svoje hlasy postavám ďalej prepožičajú aj herci, ako America FerreraKit HaringtonCate BlanchettGerard ButlerKristen WiigCraig Ferguson či F. Murray Abraham.

 

Americká premiéra je naplánovaná na 1. marca (březen) 2019. Tá naša však už na 21. februára (únor), takže je možné, že sa ešte o kúsok posunie. Uvidíme. Čo hovoríte na prvú ukážku? Tiež sa už neviete dočkať?

 

Štikút objavuje ukrytý svet drakov a Bezzubý si našiel frajerku. Animák Ako si vycvičiť draka 3 vyráža dych úžasným prvým trailerom

Ohodnoť článok
128
Zdroj: comingsoon.net, comingsoon.net