Očakávaná vojnová dráma s názvom Jojo Rabbit, za ktorou stojí režisér Taika Waititi (Thor: Ragnarok, What We Do in the Shadows), sa začala oficiálne natáčať. Taika napísal k filmu aj scenár, pričom produkcia bude prebiehať prevažne v Prahe a jej okolí.

 

Čo sa samotného príbehu týka, ten sa zameria na mladého chlapca (Roman Griffin Davis), ktorý žije v Nemecku počas druhej svetovej vojny, je členom Hitlerjugend a jeho jediným spojencom je imaginárny priateľ Adolf Hitler (Waititi). Potom však zistí, že jeho matka ukrýva v dome židovské dievča.

 

Taika Waititi už natáča svoju protivojnovú satiru, v ktorej si bude uťahovať z nacistov. Naštve mnoho rasistov a má z toho radosť

 

Okrem vyššie spomínanej dvojice si vo filme ďalej zahrá napríklad aj Scarlett JohanssonSam RockwellRebel Wilson či Thomasin McKenzie. A čo na adresu svojho projektu hovorí sám Waititi?

 

Ako sa môžete presvedčiť v riadkoch nižšie, novozélandský tvorca sa celkom pravdepodobne postaral o jedno z najlepších tlačových vyhlásení, ktoré vám zároveň vyčarí na tvári poriadny úsmev:

 

Zo štartu natáčania mojej protivojnovej satiry som nadšený. Zhromaždili sme neuveriteľné obsadenie a ja sa už neviem dočkať, ako si budem konečne uťahovať z nacistov a z ich presvedčenia. Tento film naštve mnoho rasistov, čo ma robí veľmi šťastným.

 

Taika Waititi už natáča svoju protivojnovú satiru, v ktorej si bude uťahovať z nacistov. Naštve mnoho rasistov a má z toho radosť

 

Snímka momentálne dátum premiéry nemá, no môžeme očakávať, že sa do kín dostane v priebehu budúceho roka. Uvidíme. Ako na vás zatiaľ Jojo Rabbit pôsobí? Určite sa s nami podeľte o vaše názory v komentároch.

Ohodnoť článok
10
Zdroj: collider.com