A Star is Born dorazí do našich kín už v októbri, no nebude to prvýkrát, čo film s týmto názvom uvidíme. Pôvodná verzia vznikla v roku 1937, neskôr sa dočkala remaku z roku 1954, kedy bola ocenená Zlatým Glóbusom a získala aj niekoľko nominácií od Filmovej akadémie.

Posledný remake bol v kinách v 1976 a zahrala si v ňom Barbara Streisand, ktorá snímke dodala rockový zvuk. Tentoraz sa ale oprieme aj o country hudbu. Príbeh vždy rozpráva o "Ester" a "Normanovi". V tomto prípade je Jackson zavedená hviezdička, ktorá pomôže Ally v jej kariére v momente, kedy na ňu ona už zanevrela.

 

Jackson ale postupne začína strácať pôdu pod nohami, a to najmä kvôli svojím vnútorným démonom a alkoholizmu. Na druhej strane tu máme Ally, ktorej sláva začína rapídne rásť a ich romantický vzťah sa začína rozpadať. 

 

 

 

Hlavné postavy stvárnia Lady Gaga a Bradley Cooper. Prvá menovaná mala pôvodne vystupovať pod svojím civilným menom – Stefani Germanotta, no marketingové oddelenie malo asi iný názor. V každom prípade, pôjde o jej prvý celovečerák po tom, ako si prevzala Zlatý glóbus za svoju rolu v seriáli American Horror Story. 

 

Gaga a Cooper nahrali svoje skladby do filmu počas živých vystúpení, aby tak zo seba dostali autentickejší prejav. Cooper, ktorý mimochodom drámu aj režíruje (pôjde o jeho režijný debut), tvrdí, že predstava spievania s Gagou ho nesprevádzala so stresom. 

 

Čo sa traileru týka, máme z neho radosť. Po vynikajúcom predstavení Bohemian Rhapsody, z ktorého sme mali viacerí zimomriavky, si aspoň ja myslím, že A Star is Born vyzerá ešte lepšie.

 

Minimálne ten trailer je vynikajúci, pričom skladby, ktoré v ňom odznejú, na tom majú určite obrovský podiel. Tešiť sa očividne môžeme aj na herecké výkony. Gaga pôsobí nesmierne sympaticky a spolu s jej hudobným prejavom ju po tejto snímke budeme asi naveky milovať. Bradley je zase Bradley, žiadne sklamanie by teda nemalo hroziť. 

Okrem Coopera a Gagy uvidíme aj hercov, ako: Andrew Dice Clay, Dave Chappelle či Sam Elliott. Texty piesní napísala Gaga spoločne s Cooperom a umelcami vrátane Lukasa Nelsona, Jasona Isbella a Marka Ronsona. Ide teda o originálny soundtrack. Zdá sa, že tu máme ďalšieho oscarového adepta.

 

Premiéry A Star is Born/Zrodila sa hviezda sa dočkáme 4. októbra. Nemôžeme sa dočkať, až budeme sedieť v kinách. 

 

PS: Cooper chcel pôvodne obsadiť Beyoncé, ale tá otehotnela, natáčanie sa odložilo a rejžo si nakoniec vybral Gagu. 

 

Bradley Cooper režíruje Lady Gagu a jej speváčku Ally. Zažite vzostup jej kariéry vo vynikajúco vyzerajúcej dráme A Star is Born

Ohodnoť článok
25
Zdroj: screencrush.com