Bláznivý trailerový týždeň nekončí. Ba naopak. Debutovou ukážkou sa nám totiž predstavuje aj sexy thriller Serenity z pera Stevena Knighta (Locke, Peaky Blinders, Eastern Promises či Taboo). V ňom sa znova stretli Anne Hathaway a Matthew McConaughey (Interstellar). 

Serenity nás vezme cez tajomný príbeh kapitána rybárskej lode Bakera Dilla (McConaughey), ktorého minulosť sa vráti, aby ho na malom tropickom ostrove prenasledovala a následne jeho život zamotala v celkom novej realite. Táto realita ale nakoniec môže byť niečím úplne iným, než sa na prvý pohľad zdá.

 

Minulosť v tomto prípade znamená jeho ex-manželku Karen (Hathaway). Tá ho vyhľadá s prosbou o pomoc. Zachrániť ju a jej dieťa pred jej sadistickým manželom, ktorý ju týra. Plán je jednoduchý. Vylákať ho na more a hodiť ho žralokom. Baker sa musí rozhodnúť, čo je správne, čo nie, a čo chce so svojim životom vlastne urobiť.

 

Trailer nám veľa nového ohľadom príbehu nenapovedal. Vieme z neho však vycítiť, že pôjde o naozaj ťaživú drámu s prvkami thrilleru stavajúcu hlavne na skvelom scenári a poctivých hereckých výkonoch. Môže z toho byť pokojne čierny kôň jesennej sezóny.

 

Scenár spolu s réžiou má na starosti nesmierne talentovaný Steven Knight a okrem vyššie spomínanej dvojice si zahrá napríklad aj Diane LaneJason ClarkeDjimon Hounsou či Jeremy Strong. Premiéry sa dočkáme 18. októbra.

 

Ohodnoť článok
32
Zdroj: screencrush.com