Pokiaľ máte radi slovenské filmy, nasledujúca správa vás poteší. Je nepochybne skvelé, že slovenská kinematografia konečne vstáva z popola a dostáva sa jej zaslúženej pozornosti, a to nielen kritikov, ale aj divákov.

 

Ľudia sú na diela slovenských tvorcov skrátka zvedaví. Minulý rok u nás vzniklo 27 dlhometrážnych filmov a neraz sa s úspechom premietali aj na medzinárodných festivaloch.

 

Slovenská kinematografia má za sebou skvelý rok. Na domáce filmy prišlo v roku 2017 takmer 1,5 milióna divákov

 

Podľa každoročnej správy o stave slovenskej audiovízie, ktorú vydala kancelária Creative Europe Desk Slovensko, si na slovenské snímky zašlo rekordných 1,5 milióna divákov.

 

Okrem toho sa zvýšil počet divákov v kinách (18,1%) a dohromady ich bolo 6,692,871 a za vstupenky zaplatili zatiaľ najviac v ére samostatného Slovenska. Toto všetko ide ruka v ruke s tým, že sa u nás točí stále viac a viac kvalitnejších filmov.

 

Podľa Vladimíra Štrica z Creative Europe Desk Slovensko sú spomenuté čísla dôkazom, že filmári začali točiť diela, ktoré sú pre slovenských divákov zaujímavé.

 

Rovnako tiež došlo k zlepšeniu ohľadom distribúcie a reklamných mediálnych kampaní. Medzi tie najúspešnejšie tituly minulého roka patrili diela, ako Čiara, Piata loď, Špina a Cez kosti mŕtvych. Snáď filmári budú pokračovať v začatom trende a v budúcnosti sa dočkáme ešte kvalitnejších snímok. 

 

Slovenská kinematografia má za sebou skvelý rok. Na domáce filmy prišlo v roku 2017 takmer 1,5 milióna divákov

Ohodnoť článok
6
Zdroj: dobrenoviny.sk