Každý týždeň sa na nás z televíznych obrazoviek hrnú relácie, filmy a seriály najrôznejšieho charakteru. Sám som už zažil zopár momentov bezcieľneho prepínania kanálu za kanálom, a zriedkakedy som natrafil na program hodný môjho času, energie a pozornosti.

 

Rozhodli sme sa preto preskúmať aktuálny TV program a v preplnenom vysielaní nájsť niekoľko filmových adeptov, ktorým sa oplatí venovať drahocenné voľné chvíle. Nezamerali sme sa na snímky s potenciálom meniť ľudské životy, skôr na oddychové kúsky s väčšou či menšou pridanou hodnotou.

 

Stážista (The Intern, r. Nancy Meyers, 2015, Rotten Tomatoes: 5,8/10, Filmkult: 7/10)

 

Začíname skôr ľahším filmom na spektre všeobecnej serióznosti.

 

Robert De Niro a Anne Hathaway spojili sily v komediálnej dráme o 70-ročnom vdovcovi hľadajúcom uplatnenie v internetovej spoločnosti sústreďujúcej sa na módu. Hathaway stvárňuje neurotickú zakladateľku a riaditeľku firmy, ktorej zdravšiu perspektívu na život ukáže práve nový nekonvenčný stážista.

 

De Niro účinkoval v niekoľkých komédiách za posledné roky a v porovnaní s Dedo je lotor pôsobí Stážista ako hotový klenot.

 

Sledovať ho môžete v sobotu o 20:30 na Markíze alebo v repríze o 15:30 nasledujúci deň.

 

Už cez víkend si v telke užijete kontroverznú zábavu, ale aj riadnu dávku superschopností! Borat a X-Men oživia naše prijímače

  

Telefónna búdka (Phone Booth, r. Joel Schumacher, 2003, Rotten Tomatoes: 6,5/10)

 

Colin Farrell patrí podľa môjho názoru medzi nedocenené talenty nablýskaného Hollywoodu. Počas svojho pôsobenia už mnohokrát preukázal svoje herecké schopnosti. Medzi jeho pomerne čerstvé kvalitné diela patria Homár a Fantastické zvery a ich výskyt.

 

K vydareným kúskom v jeho filmografii patrí aj thriller Telefónna búdka. Farrel si v ňom zahral arogantného novinára, ktorý sa vďaka svojmu dôvtipu a charizme vyzuje z akejkoľvek situácie. Osudným sa mu stane telefónna búdka na rušnej ulici v New Yorku, kde sa začne psychologická hra o holý život. 

 

Spočiatku pôsobí telefonát ako veľmi nepodarený vtip, avšak tajomný a nebezpečný volajúci doženie Stu Sheparda (Farrell) do hraničnej situácie, z ktorej vedie len jediná cesta von. Stu musí v sebe objaviť stratenú čestnosť a úprimnosť, aby zachránil seba samého, ale aj svojich najbližších.

 

Film si môžete vychutnať v sobotu o 17:35 na JOJ Plus alebo o 01:30 v noci na JOJke.

 

Už cez víkend si v telke užijete kontroverznú zábavu, ale aj riadnu dávku superschopností! Borat a X-Men oživia naše prijímače

 

Borat (Borat!, r. Larry Charles, 2006, Rotten Tomatoes: 8/10)

 

Ak ste fanúšikom extravagantnosti a kontroverzie, v sobotu o 22:30 na JOJ Plus na vás čaká nechcený kazašský export.

 

Britský herec a komik Sacha Baron Cohen v priebehu rokov dokázal, že mu nie je cudzia žiadna výzva. Bez ostychu na seba prebral aj rolu kazašského spravodajcu vyslaného do Spojených štátov amerických natočiť dokumentárny film.

 

Snímka je plná diskutabilných a improvizovaných scén s nezasvätenými Američanmi. Vo svete vyvolala vlnu kritiky za nepravdivé stvárnenie východnej kultúry, ale aj uznanie za sondu do konzumného sveta USA.

 

Borat buď prinúti ľudí odvracať tvár od obrazovky, alebo nedá vydýchnuť bránici.

 

Už cez víkend si v telke užijete kontroverznú zábavu, ale aj riadnu dávku superschopností! Borat a X-Men oživia naše prijímače

 

Monty Python: Zmysel života (Monty Python's The Meaning of Life, r. Terry Jones, Terry Gilliam, 1983, Rotten Tomatoes: 7,4/10)

 

V nedeľu o 22:10 nám druhý kanál slovenskej verejnoprávnej televízie prinesie kultovku Zmysel života od britského komediálneho zoskupenia Monty Python.

 

Tí nás prostredníctvom vtipných scénok prevedú rôznymi fázami života snažiac sa odpovedať na jeho zmysel. Nedržia sa jednej dejovej linky, ale skôr individuálnych komediálnych scénok z rôznych prostredí.

 

Ak máte radi kvalitný suchý britský humor, naordinujte si dávku s STV2.

 

Už cez víkend si v telke užijete kontroverznú zábavu, ale aj riadnu dávku superschopností! Borat a X-Men oživia naše prijímače

 

X-Men: Prvá trieda (X-Men: First Class, r. Matthew Vaughn, 2011, Rotten Tomatoes: 7,4/10)

 

V roku 2011 nám po záverečnom diele úvodnej trilógie prišla vypláchnuť horkosť v ústach práve táto komiksovka. Z pôvodného ansámblu sa až na jedno pársekundové cameo nevrátil nikto.

 

Nové obsadenie stvárňujúce obľúbené postavy malo neľahkú úlohu presvedčiť divákov o svojej relevantnosti. Našťastie však dohnalo snímku do úspešného cieľa.

 

Príbeh rozpráva o začiatkoch priateľstva medzi Profesorom X a Magnetom a taktiež o vytvorení prvej verzie mutantského tímu. Dej je zasadený do obdobia Kubánskej raketovej krízy a film je tzv. prequelom, dejovým predchodcom, pôvodnej série X-Men.

 

Ak obľubujete komiksové filmy, Prvá trieda je určite hodná vašej pozornosti.

 

Pozrieť si ju môžete vo štvrtok o 20:35 na JOJ Plus.

 

Už cez víkend si v telke užijete kontroverznú zábavu, ale aj riadnu dávku superschopností! Borat a X-Men oživia naše prijímače

Prišli vám naše tipy z TV programu nápomocné?
Jasné, určite si niečo pozriem!
52 hlasov
Nie, nič ma z toho neláka.
51 hlasov
Ohodnoť článok
2
Zdroj: imdb.com, allmovie.com, tv-program.sk